Догори
Дати відгук

Газові та нафтові «вишки Бойка» у Чорному морі перейшли під контроль України — ГУР

Після окупації Криму росія захопила ці бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму

2 хв на прочитання11 Вересня 2023, 16:22
Поділитись:

Україна повернула під контроль газові та нафтові платформи в Чорному морі між Кримом та Одесою. Ці об'єкти більш відомі під назвою «вишки Бойка».

Про це пише «Громадське», із посиланням на Головне управління розвідки Міноборони України.

Після окупації Криму росія захопила ці бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. А з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Зокрема, як вертолітні майданчики, склади з боєприпасами і паливом для гелікоптерів, для розміщення засобів РЛС, за допомогою яких моніторили ситуацію в морі.

Розвідники розповіли, що провели унікальну операцію зі встановлення контролю над «вишками Бойка». Зокрема, під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годованець» та «Україна», а також СПБУ«Таврида» і СПБУ «Сиваш».

Під час першого етапу операції військові використали один гумовий човен, попри негоду у морі пришвартувалися до платформи та обстежили її. Однією з проблем став російський винищувач Су-30, який рухався в напрямку острова Зміїний і пролітав повз платформу. Через 3–4 хвилини після прольоту літака був завданий бомбовий удар по Зміїному.

Утім, українські військові змогли успішно знешкодити російську РЛС та повернутися назад під покровом ночі.

Через кілька днів військові повернулися на установку вже на більшій кількості човнів, щоб забрати знайдені минулого разу ворожі трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР, а також РЛС «Нева», яка може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз операції російському Су-30 все ж вдалося вистежити українські катери, відбувся бій між спецпризначенцями на катерах та винищувачем. Українські військові змогли уразити Су-30 із ПЗРК, унаслідок бою російський літак змушений був відступити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost