Франція стане першою країною у світі, де заборонять утилізацію одягу, взуття та інших товарів

1 хв на прочитання20 Грудня 2021, 16:11

На ділі це означає, що залишки товару не можна буде спалювати або відправляти на звалище.

З 1 січня 2022 року у Франції набирає чинності повна заборона на утилізацію непроданого одягу, взуття, меблів, книг, електроприладів та інших нехарчових товарів.

Це один із заходів закону проти марнотратного споживання (anti-gaspillage), що починають діяти з 1 січня 2022 року, передає ecotown.

Товарні залишки — вироби із тканини, взуття, електроприлади, пристосування для приготування та зберігання їжі, меблі та інші предмети домашнього вжитку, батарейки, чорнильні картриджі, засоби гігієни, книги, канцелярські товари — не можна буде знищувати, бо на них поширюватиметься режим «розширеної відповідальності виробника» (REP).

Заборона на утилізацію всіх інших непроданих нехарчових товарів набере чинності з 2024 року.

Це означає, що залишки товару не можна буде спалювати або відправляти на звалище. Франція стала першою країною світу, де законодавчо закріпили подібну заборону, зазначають в уряді.

Мета нового закону — заохочувати в першу чергу відправлення речей благодійним асоціаціям, а також переробку. Якщо інспектори виявлять порушення, підприємствам загрожує штраф до 15 тисяч євро.

Закон проти викидання їжі (gaspillage alimentaire) ще з 2016 року забороняє французьким магазинам навмисно псувати непродані, але ще їстівні харчові продукти. 

Зазначається, що найбільш значуща частина непроданих речей — це одяг і взуття, що зумовлено сезонною зміною колекцій. Тут частка залишків, за даними на 2019 рік, перевищує 4 %. Більшість нерозпроданого одягу (65 %) відправляється у стокові центри, 20 % залишків віддають на благодійність. Ряд марок одягу запустили ініціативи з переробки.

Нагадаємо, що в Києві відновлюють русло річки Почайна: планується парк і велодоріжка.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: