Догори
Дати відгук

Фітнес-тренер розповів про фрукт, який примушує набирати вагу

Хоча фрукти — це про схуднення.

2 хв на прочитання29 Вересня 2021, 07:34
Банан Банан
Поділитись:

Фітнес-тренер Віктор Мандзюк розповідає, що загалом фрукти — хороші дієтичні продукти, які «охороняють підшкірну жирову клітковину від експансії мерзенного жиру».

«Так от, розвідники армії «Вузької Талії» довідались, що вороги послали в їхній тил таємних агентів, які називають себе фруктами, хоч не мають жирообoроняючого ефекту», — жартує тренер.

Він розповідає, що людина, озброївшись інформацією «фрукти — чудовий продукт для зменшення запасів жиру в організмі», буде безтурботно поглинати банан за бананом. А потім здивовано розводити руками: чому нема результату?

«Фрукти, справді, «жироспалювальний» продукт: по суті все, що із фруктів може давати калорії — це жалюгідних 10 % цукрів. І все! Але з кожного правила є винятки. Банан — саме той виняток», — говорить Віктор Мандзюк.

Для наочності тренер пропонує порівняти макронутрієнтний склад трьох продуктів: яблука, груші та бананів.

Макронутрієнти — це елементи, які дають калорії організму. Їх є три: білки, жири та вуглеводи (ще є спирт). Оскільки в цих трьох продуктах практично немає білків і жирів, ми можемо порівняти насиченість цих плодів вуглеводами. До того ж таким чином визначивши їхню калорійність (1 г вуглеводів — 4 ккал).

Вуглеводи (на 100 г):

  • яблуко — 10 г;
  • груша —10 г;
  • банан — 21 г.

Отже, банани містять удвічі більше вуглеводів від класичних фруктів, тож вдвічі більше калорій.

Для порівняння картопля містить 17 г вуглеводів на 100 г.

«О, звісно, в бананах в основному прості вуглеводи (сахароза, глюкоза, фруктоза), в картоплі — складні (крохмаль), і це би мало ще більше дискримінувати банани. Але ми з вами адекватні та знаємо, що хімічна класифікація вуглеводів не має жодного значення для талії. Нас цікавлять цифри: 21 > 17 = банани гірші від картоплі в контексті вузької талії», — пояснює Віктор Мандзюк.

Однак він наголошує, що це аж ніяк не означає, що банани протипоказані тим, «що кують собі фігуру».

«Їсти можна все, навіть цукор. Суть у тому, що одні продукти треба їсти більше, інші — менше, а треті — ще менше. Банани належать до тих продуктів, які на дієті треба чітко дозувати», — пояснює тренер.

Також ми розповідали, що вживання картоплі не призводить до зайвої ваги — фітнес-тренер.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.