Фільтри механічної очистки води: головні різновиди

2 хв на прочитання23 Червня 2024, 20:00
Фильтры механической очистки воды: главные разновидности

У порівнянні з іншими типами фільтрів, механічні дешевші. Вони легко встановлюються та не передбачають складного обслуговування.

Попадання піску, іржі та інших твердих частинок у систему водопостачання – це поширена проблема. Але завдяки спеціальним фільтрам її легко вирішити. Вони допоможуть усунути різні види механічних домішок. Якісні фільтри механічного очищення води захищають обладнання та продовжують термін його експлуатації.

Основні різновиди фільтрів

Моделі відрізняються функціоналом та потужністю. Серед головних різновидів виділяють такі:

  1. Сітчасті. У них використовується металева або пластикова основа. Розміри осередків можуть змінюватись в залежності від завдань. Моделі характеризуються простою конструкцією та легкістю у плані експлуатації. Відмінно усувають великі механічні домішки. Такі моделі регулярно використовуються у промисловості для попереднього очищення води.
  2. Дискові. Вони вода затримується лежить на поверхні. Передбачено систему автоматичного очищення. Оптимальний вибір для зрошення, в системах водопостачання та промисловості.
  3. Картриджні. Вони встановлюються змінні компоненти. Картриджі виготовляються із поліпропілену, вугілля, кераміки. Пристрої забезпечують якісну фільтрацію. Вони використовуються в побутових системах очищення води, а також у комерційних та промислових установках. Такий фільтр грубої очистки Екософт пропонує придбати кожному: він коштуватиме недорого.
  4. Піщані. Вода проходить крізь шар кварцового піску. Саме у ньому затримуються механічні домішки. Подібні фільтри довговічні, характеризуються високою пропускною здатністю. Найчастіше встановлюються у басейнах, очисних спорудах.
  5. Барабанні. В них встановлена ​​сітка для затримання домішок. В основі фільтра - барабан, що обертається. Головна перевага – безперервна робота. Активно використовуються для очищення стічних вод.

У продажу трапляються і відцентрові моделі. В них вода під тиском вводиться у фільтр. Це забезпечує відцентрову силу. Вона відокремлює тверді частинки. У такому пристрої не буде змінних компонентів. Конструкція стійка до більших обсягів.

Нерідко фільтри використовують у комплексі. Це дозволяє забезпечити максимальний рівень очищення, знизити навантаження на обладнання.

Плюси фільтрів механічного очищення води

У порівнянні з іншими типами фільтрів, механічні дешевші. Вони легко встановлюються та не припускають складного обслуговування.

Установка також знижує знос водопровідних та очисних систем. Тому її монтаж – це захист водопостачання загалом. Можна усунути пісок, іржу та інші тверді частинки, забезпечуючи чистоту води. Також вдасться запобігти засміченню та пошкодженню побутових, промислових пристроїв.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: