Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Агро
  • Фермер з Чернігівщині займається збереженням зникаючих українських порід корів

Фермер з Чернігівщині займається збереженням зникаючих українських порід корів

Наразі їх в Україні залишилося близько 500.

1 хв на прочитання15 Червня 2024, 10:30
Фермер з Чернігівщині Зникаючі види Корови Фермерство Фермер з Чернігівщині Зникаючі види Корови Фермерство
Поділитись:

На “Велесовій фермы”, що на Чернігівщині, живе близько 50 корів, кури та індики, а їхню молочну продукції люди полюбили за високу якість. А ще ця ферма займається збереженням українських порід корів. Про це пише agronews.ua

Представників сірої української породи худоби ще телятами Михайло Травецький, засновник ферми, вивіз із заповідника “Асканія-Нова” за рік до повномасштабної війни. Наразі їх в Україні залишилося близько 500.

“Велесова ферма” — це живий музей зникаючих українських порід. 30-50 років тому їх рахували десятками й сотнями тисяч. Наразі це, може, десятки чи сотні корів”, — розповів господар.

За кілька років Михайлу вдалося побудувати успішний бізнес. Коли росія розпочала повномасштабну війну, чоловік не покинув господарство. Навколо ферми велися активні бойові дії. Попри страх, чоловік розвозив молоко по бомбосховищах та рятував поранених тварин. Ті дні Михайло й досі пригадує з жахом.

Дивом “Велесова ферма” вистояла. Тварини залишилися цілими і неушкодженими, а люди в окупації мали що їсти. Нині господарство повністю відновило свою роботу, а Михайло повернувся до виготовлення молочної продукції.

На фермі можна придбати моцарелу, бринзу, молоко, сметану, вершки, молозиво та домашні яйця. У найближчих планах фермера — варити пармезан з молока сірої української корови, аби популяризувати породу українських корів, що зникають, а також розвивати національне фермерство.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.