Догори
Дати відгук

Фермер на Хмельниччині тримає 50 кіз і виготовляє 20 видів витриманих сирів (ВІДЕО)

Дозріває сир до двох місяців.

1 хв на прочитання09 Листопада 2021, 21:28
Скрін із відео Скрін із відео
Поділитись:

Фермер Анатолій Мішов із села Антонівка, що на Хмельниччині, утримує на фермі 50 кіз і варить авторські витримані сири з козячого молока. Про це повідомляє «Суспільне Поділля».

Щоб утримувати таке господарство, фермер користується 18 гектарами землі. 6,5 гектара — це власна ділянка, решта — орендована земля.

Навесні кіз доять тричі на день, а восени — двічі. Для цього Анатолій Мішов використовує доїльний апарат, який виготовив сам. За один раз машина може подоїти чотири кози. Таким чином, фермер може подоїти усіх тварин за 75 хвилин.

Восени кози Анатолія Мішева дають приблизно 30 літрів молока на день. Улітку продуктивність значно вища — 80–90 літрів на день.

Із козячого молока фермер варить сири. Щоб зварити одну голівку сиру потрібно приблизно 2 літри молока. Зварений продукт пресують, солять, висушують і виставляють для дозрівання за температури 12–14 градусів. Дозріває сир до двох місяців, але є у погребі Анатолія Мішева і продукт із дворічною витримкою. Загалом фермер варить 20 видів сирів.

Стерегти кіз Анатолієві допомагає пес та електропастух, що працює від сонячних панелей. Наразі цього достатньо. Улітку ж, коли відбувається активне випасання кіз, фермер має наймати помічника.

 

Нагадаємо, що на Житомирщині виготовляють унікальні крафтові сири із пліснявою.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.