Українські птахівники демонструють значне зростання експорту яєць. За даними Союзу птахівників, у період з січня по березень поточного року експорт цієї продукції сягнув 496 мільйонів штук, що майже вдвічі перевищує показники аналогічного періоду минулого року. Ключовим напрямком експорту залишаються країни ЄС, на які припадає 72% від загального обсягу, повідомляє Еспресо.
Цього року українські виробники також успішно вийшли на ринок Великої Британії та значно збільшили обсяги поставок до країн Африки. Сергій Карпенко, представник Союзу птахівників, пояснює такий стрибок попитом на українську продукцію, зумовленим спалахами пташиного грипу в Європі та Сполучених Штатах. За його словами, несприятлива цінова кон’юнктура на внутрішньому ринку наприкінці минулого року також підштовхнула виробників до активнішого пошуку зовнішніх ринків збуту.
Кількість українських компаній, які мають дозвіл на експорт до ЄС, зросла з чотирьох до п'ятнадцяти, що дозволило їм збільшити обсяги виробництва. Цікаво, що серед віддалених країн, куди постачаються українські яйця, є Сінгапур. Хоча частка цього напрямку в загальній структурі експорту дещо зменшилась, логістичні труднощі в Червоному морі через напади на торгові судна призвели до подовження маршрутів доставки, які тепер пролягають навколо Африки. Проте, за словами Сергія Карпенка, при дотриманні всіх правил транспортування, якість яєць після доставки до Сінгапуру залишається належною.
Щодо можливості експорту до США, Сергій Карпенко зазначив, що наразі це не здійснюється через специфічні вимоги американського ринку, зокрема щодо обов'язкового миття та обробки яєць спеціальним воском для роздрібної торгівлі. Українські виробники наразі не мають відповідних технологій. Однак експорт перероблених яєчних продуктів до США є потенційно можливим, і наразі ведуться переговори між ветеринарними органами України та США для узгодження форми ветеринарного сертифіката. Перспективи такого експорту залежатимуть від цінової ситуації на американському ринку та можливостей переробних підприємств.
Більше новин читайте на GreenPost.