Експлуатація природи веде до спалахів нових хвороб - вчені

2 хв на прочитання09 Квітня 2020, 06:45
pixabay

Вчені стверджують, що тісний контакт з дикими тваринами в результаті полювання і торгівлі підвищує ризик виникнення нових хвороб в світі.

Вважається, що коронавірус походить від кажанів, а інші дикі тварини, можливо, панголіни, зіграли роль в передачі його людині. Також встановлено, що у диких тварин, які перебувають під загрозою зникнення через людську експлуатацію, в два рази більше вірусів, які можуть викликати хвороби у людини.

«У міру зменшення природного місця існування дикі тварини стають ближче до людей, що загрожує негативними наслідками», - сказала BBC News доктор Крістін Джонсон з Каліфорнійського університету в Девісі, США. - Дика природа також змінює своє розподіл, щоб пристосуватися до антропогенної діяльності та зміни природного ландшафту. Це прискорило появу хвороб від дикої природи, що ставить під загрозу здоров'я людства, тому що ми всі глобально пов'язані через подорожі та торгівлю »

За словами доктора Джонсон, диких тварин, які перебувають на межі зникнення, небагато, і вони, як правило, представляють собою низький ризик передачі інфекційних захворювань, за винятком випадків, коли людська експлуатація і втрата їх середовищ існування сприяє більш тісному контакту з людьми.

Вчені давно слідкують за хворобами людини, які виникли спочатку у тварин, включаючи Сарс, Мерс і Еболу. Останні події з пандемією короновірусні інфекції продемонстрували, що здоров'я людини пов'язано як зі здоров'ям тварин, так і зі здоров'ям планети в цілому.

Широке коло організацій закликає обмежити торгівлю дикими тваринами, щоб знизити ризики зараження хворобами для здоров'я людини. Доктор Джонсон сказала, що дикі тварини, що продаються на ринках, дають можливість хворобам стрибати між видами, які зазвичай ніколи не зустрічаються в природному світі.

Як відомо, у світі від коронавірусу померли 82 тисячі людей, а одужали — 302 тисячі. Зафіксовано 1 431 951 випадок коронавірусу

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: