Експерти пояснили, чи може COVID-19 викликали рецидив онкозахворювання

1 хв на прочитання21 Лютого 2022, 18:40
Українські медзаклади отримають 78 генераторів

Якщо було зафіксовано онкологічне захворювання після перехворювання на ковід, значить, це просто збіг.

Рецидив онкологічного захворювання не може розвинутися як наслідок того, що людина перехворіла на COVID-19. Про це розказала Яна Степанішина, онколог-гематолог Національного інституту раку, на прес-брифінгу «Вакцинація онкопацієнтів від COVID-19: чому це необхідно?».

Лікар наголошує, що немає наукових даних, які б могли підтвердити, що коронавірус SARS-CоV-2 може спричинити онкозахворювання.

«Якщо в когось було зафіксовано онкологічне захворювання після того, як людина перехворіла на ковід, то будьте певні — онкологічне захворювання на той час вже у неї було, це просто збіг», — сказала Яна Степанішина. 

Вона наголошує, що вакцинацію проти COVID-19 може бути проведено як до, так і під час та після лікування. Усе залежить від нозології, на яку хворіє людина, і від терапії, яка планується. Потрібно лише правильно скомбінувати хіміотерапію та вакцинацію. У кожного онкопацієнта є план лікування, він може обговорити його з лікарем і визначити час, коли йому краще зробити щеплення. 

Окрема категорія пацієнтів — це ті, які пройшли агресивну терапію (аутологічну або алогенну трансплантацію тощо). Такі пацієнти мають свій графік вакцинації. Щепитися вони можуть у середньому після 3 місяців після завершення такої терапії. Вони також мають свій графік вакцинації від усіх інших інфекцій. При кожній нозології у кожного пацієнта такий графік — індивідуальний.  

Також ми розповідали, що онкохворим вакцинуватися проти COVID-19 не можна, а треба — експерти.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: