Догори
Дати відгук

Екс-очільниця МОЗ розкритикувала ремдесивір за нездатність рятувати від COVID

Попри це незабаром препарат з’явиться в українських лікарнях

2 хв на прочитання20 Жовтня 2020, 18:07
Фото: Дзеркало тижня Фото: Дзеркало тижня
Поділитись:

Препарат Ремдесивір, яким вже у найближчий час планують масово лікувати українців від коронавірусу, не здатний побороти тяжку недугу. Про це на особистій Facebook-сторінці написала лікар так екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун

“Днями опублікували результати Solidarity Trial - великого клінічного дослідження ліків. І вони такі: жоден з препаратів, які досліджували, не показав ефективності в лікуванні госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 - ані у зменшенні тривалості перебування в лікарні, ані зменшенні смертності, також їхній прийом не впливав на потребу в підключенні до апарату штучної вентиляції легень”, - написала Супрун.

За словами лікарки, ремдесивір показав такі результати: з 2743 госпіталізованих пацієнтів, які його отримували, померли 11 відсотків. У контрольній групі - 11,2 відсотки. Препарат дійсно зменшував тривалість перебування в лікарні, але не мав значного ефекту на смертність. 

“У лікуванні COVID-19 важливо використовувати підхід “sensible medicinе”. Часом умовна бездіяльність- наприклад, не давати пацієнту ліки, ефективність яких може бути спірною та мати негативні наслідки для пацієнта, може бути безпечнішою, ніж дія”, - додала Супрун

Екс-очільниця МОЗ також зазначила, що, на жаль, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко ніяк не прореагував на такі результати клінічних випробувань препарату. Його все рівно закупили та вже везуть в Україну.

Як ми інформували наших читачів раніше, COVID-19 увійшов у список найнебезпечніших захворювань тому, що лікарі усього світу не можуть передбачити, як він буде діяти далі на людський організм.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost