Еколог повідомив про масовий викид медуз на Одещині

2 хв на прочитання6 годин тому
Фото: ілюстративне

Перші біологічні індикатори забруднення мазутом Чорного моря фіксують екологи в Одеській області.

На узбережжі нацпарку "Тузлівські лимани" в Одеській області зафіксували масовий викид забруднених медуз виду Аурелія ушаста. Про це розповів співробітник нацпарку, еколог Іван Русєв на своїй сторінці к Facebook.

"Обстежуючи на днях одну з ділянок нацпарку, ми виявили 2 км узбережжя, на якому було викинуто багато медуз виду Аурелія ушаста – Aurelia aurita. Їх тільки на піску, на межі з водою, ми нараховували 2-3 медузи на 1 м пересипу. А загалом тільки на піску біля води було майже 5000 дрібних медуз розмірами від 2 до 10 см (у середньому 5 см)", – написав еколог.

Більше медуз можна було побачити у воді на мілководному шельфі. Але порахувати їх було неможливо. Це перше таке фахове спостереження на узбережжі моря взимку, уточнив еколог. І наголосив, що для зими така картина взагалі непритаманна. Медузи виду Aurelia зазвичай концентруються в глибоководній частині моря, і лише поодинокі представники наближаються до узбережжя.

Відомо, що медузи відповідають параметрам для надійних видів біоіндикаторів з метою виявлення впливу забруднень, таких як нейротоксичні сполуки, важкі метали забруднення пластиком тощо.

"Aurelia aurita, також відома як желеподібна істота, яка має слиз, у якому містяться бактерії, що споживають вуглеводні, зокрема споживають і сиру нафту. Крім того, слиз медуз може агрегувати краплі різних нафтопродуктів з товщі води. Є гіпотеза про те, що більша кількість живих медуз призводить до швидшого та більш повного споживання нафтопродуктів через поживні речовини, що містять азот і фосфор у їх слизу, що підтримує ріст специфічних бактерій. Медузи - хижаки, що харчуються переважно дрібними планктонними тваринами. Їжу вони захоплюють ротом, через який безперервно видаляються рештки їжі. Імовірно з планктоном медузи вживали і нанофракцвї нафтопродуктів", - пояснив Русєв.

У грудні 2024 року два російських танкери розломилися й затонули біля Керченської протоки, внаслідок чого в Чорне море потрапили тонни мазуту. У січні 2025 року Держекоінспекція виявила забруднення мазутом узбережжя на Одещині. Згодом на березі помітили "мазутних" птахів, один з яких помер.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: