Догори
Дати відгук

Директорка харківського притулку вбила 70 тисяч тварин-безхатьків — екоактивісти

Зоозахисники й екологи підозрюють, що тварини могли стати жертвами непрофесіоналізму жінки, адже Юлія Шаповалова обирає тварин, яких піддають евтаназії, за досить дивними критеріями.

2 хв на прочитання25 Січня 2021, 17:55
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Директорка Харківського КП «Центр поводження з тваринами» Юлія Шаповалова могла з власної примхи вбити близько 70 тисяч безпритульних котів і собак, які потрапляли до Центру. Про це повідомили екологи Київського еколого-культурного центру.

«Центр поводження з тваринами» не надав екологам і зоозахисникам точної інформації про кількість прилаштованих у родини тварин і тих підопічних, до яких довелося застосувати евтаназію. Захисники тварин підрахували лише приблизно.

За словами екоактивістів, у 2011 році в Центр поводження потрапили 3 тис. 618 собак і три кішки. Застосували евтаназію до 2 тис. 586 собак. У 2012 році до цього закладу потрапило вже 7 тис. 476 собак і 256 котів. Із них умертвили  6 тис. 456 собак і 60 кішок.

«Якщо в середньому кожен рік центр Шаповалової знищував по 6 тисяч собак і приблизно 60 котів, то за десять років свого існування Шаповалова під виглядом евтаназії могла знищити близько 70 тис. котів і собак», — стверджують у КЕКЦ.

Зараз Господарський суд міста Києва розглядає позов екологів і зоозахисників КЕКЦ до Юлії Шаповалової. Жінку підозрюють, зокрема, і в непрофесіоналізмі. Адже, за словами директорки харківського Центру поводження з тваринами вирок про смерть виносять тим собакам і котам, які не вміють поводити себе поруч із людиною, псують меблі, перевертають квіти, що стоять на підвіконнях, справляють природну потребу на ліжку й... усього бояться.

Такий підхід до евтаназії домашніх улюбленців не підтримують зоопсихологи. Фахівці стверджують, що страхи та небажання ходити на повідку можуть стати результатом психотравми, яку пережила тварина, чи свідчити про невміння господаря правильно займатися твариною. У будь-якому випадку, ці поведінкові проблеми коригуються через роботу з твариною та її господарем. 

Раніше ми вже писали про те, що  Шаповалова публічно закликає присипати котів і собак, які роблять господарям дрібну шкоду. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: Телеграм-канал «Дача. Сад та город»
Мангал із цегли власноруч (ФОТО)
2 хв на прочитання27 хвилин тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Туя західна Даніка — одна з найпопулярніших хвойних рослин у ландшафтному дизайні (ФОТО)
1 хв на прочитання8 годин тому
Великдень вихідні де провести час та влаштувати пікнік у Києві
Весна набирає обертів, попереду Великдень: топ п'ять гарних місць для весняного пікніка у Києві
5 хв на прочитанняВчора
Затоплені автомобільні дороги у Петропавловську, Казахстан, 13 квітня 2024 року. Фото: Reuters
Найбільше стихійне лихо за 80 років: у Казахстані масштабні паводки — ось як виглядає одне з найбільш постраждалих міст
2 хв на прочитанняВчора
У Нобельському нацпарку на Рівненщині створять моніторингову систему для збереження природи
1 хв на прочитанняВчора
Пандемія на підході: ВООЗ бʼє на сполох через поширення пташиного грипу H5N1
1 хв на прочитанняВчора
Під китайськими містами просідає ґрунт
2 хв на прочитанняВчора
Двоколісний рай, Європа, урбанізація: сьогодні відзначають День велосипеда
6 хв на прочитанняВчора