Догори
Дати відгук

Дикунство ховати померлих від ковіду у мішках — Ляшко

Лише за наявності надмірного виділення біологічних рідин з тіла померлого, його ховають у щільному пакеті.

2 хв на прочитання13 Березня 2021, 12:30
Дикунство ховати померлих від ковіду у мішках Дикунство ховати померлих від ковіду у мішках
Поділитись:

Головний санітарний лікар України, заступник міністра МОЗ Віктор Ляшко заявив, що  для померлих від ковіду кремація та поховання тіла в щільному пакеті не обов’язкова. 

"Бачу чимало публікацій у засобах масової інформації та соцмережах про, подекуди, дикунські речі, які відбуваються під час поховань померлих від ковіду.

Запевняю, що відповідно до діючих правил та рекомендацій від МОЗу щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) люди мають можливість попрощатися, забрати тіло та поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки", - написав Ляшко у Фейсбуці.

За словами санлікаря, Постановою № 44 про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) прописано, що лише за наявності надмірного виділення біологічних рідин з тіла померлого, його ховають у щільному пакеті, щоб уникнути інфікування збудником коронавірусної хвороби.

Якщо дотримуватися усіх прописаних норм та правил при похованні та безпечному поводженні із тілами померлих проблем не має виникати.

"На жаль, у реальності маємо ситуації, коли рідні померлого мають пройти сім колів пекла, щоб попрощатися та поховати своїх рідних. Ще раз звертаюся до усіх, хто має відношення до процесу організації поховання.

Не зловживайте розгубленим станом рідних та не спекулюйте на прописаних нормах, адже там немає обмежуючих правил, що ЛИШЕ кремація померлого чи поховання ЛИШЕ у щільному пакеті!", -  закликав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу зареєстрували 13 276 випадків зараження коронавірусом, із них 710 - у дітей. До слова, у МОЗ означили групи людей, які  можуть отримати вакцину просто зараз. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.