Згідно з популярним твердженням, людська думка — чи не найшвидше, що існує в природі. Навіть швидкість світла вважають нижчою, бо думка, мовляв,виникає «миттєво». Проте нове дослідження спростувало побутову логіку.
Вчені з Калтеха виміряли швидкість, з якою людина обробляє інформацію, і виявили, що основні когнітивні процеси у багато разів повільніші не лише за поширення світла, а й низькошвидкісного інтернету. Результати дослідження, яке, за словами вчених, пояснює повільність буття, опублікував науковий журнал Neuron.
Автори роботи з опорою на теорію інформації та існуючі статті про поведінку виміряли, наскільки швидко мозок людини опрацьовує інформацію під час читання, письма, проходження відеоігор, збирання кубика Рубіка. Виявилося, що в середньому люди мислять зі швидкістю 10 біт за секунду, при тому, що навіть швидкість повільного інтернету, що не дозволяє дивитися відео невисокої якості, — 100 мегабіт (тобто понад 100 мільйонів біт) за секунду.
«Це надзвичайно мале число. Кожен момент ми отримуємо лише 10 біт із трильйона біт, які сприймаються нашими органами почуттів, і використовуємо ці 10 біт, щоб сприймати світ і приймати рішення», — пояснили автори дослідження.
Виходячи з отриманих даних, вчені припустили, чому мозок обробляє лише одну думку за раз, тоді як сенсорні системи здатні працювати з кількома потоками інформації паралельно. Те, що, наприклад, шахіст під час планування подальших ходів, немає можливості розглядати кілька тактик одночасно, то, можливо пов'язані з логікою еволюції мозку.
Більше новин читайте на GreenPost.