Щорічно 27 серпня у світі відзначають Міжнародний день боксу. Ця дата пов’язана з першим Чемпіонатом світу Міжнародної федерації боксу (IBA), який проходив у Гавані, Куба, у 1974 році.
Змагання проходили з 17 по 30 серпня, було нагороджено 11 чемпіонів, а країна-господар очолила таблицю медалей.
Та вперше бокс як вид змагань з’явився на Олімпійських іграх у 688 році до нашої ери. Тоді популярними були бої без правил на знищення противника. Поєдинки завжди проходили на свіжому повітрі, утримувати суперника руками було заборонено. А раундів як таких не було — бій тривав до визнання поразки одним з учасників.
Відродження цього виду спорту почалося в Англії XVII століття. Аристократи тоді дуже цікавилися традиціями античності. І бокс спершу був способом вирішення суперечок, а невдовзі набув вигляду спорту.
Міжнародний день боксу вперше був проведений у 2017 році. Після цього вболівальників, спортсменів і зацікавлених сторін заохочували збиратися разом, щоб святкувати день боксу щороку. А нова дата відзначення - 27 серпня - була підтверджена в липні 2021 року.
У 2021 році понад 50 національних федерацій приєдналися до IBA у святкуванні Міжнародного дня боксу. Багато з них у день вшанування боксу проводять власні тренінги та майстер-класи під відкритим небом або онлайн. Вони транслюються в прямому ефірі на лінійних каналах або цифрових платформах. Деякі федерації організовують громадські заходи, як-от Чеська Республіка. Там у 2021 році цей день присвятили дітям, організувавши дитячі змагання і сімейний день відпочинку. Національна федерація Непалу на честьь Міжнародного дня боксу організовує масову акцію здачі крові та прибирання вулиць.
Цьогоріч святкування Міжнародного дня боксу приурочують до 50-річчя першого Чемпіонату світу з боксу IBA.
Та бокс, хоч і видовищний та популярний для інвестицій вид спорту, який так полюбляють глядачі у всьому світі, є водночас одним з найнебезпечніших.
Під час професійних поєдинків потужні удари по голові загрожують тромбами та інсультами, а в подальшому - нервовими розладами. Крім того, бокс, кожен його раунд, закінчується множинними ударами в тіло спортсмена. Вони провокують закриті травми внутрішніх органів. Такі відразу недають про себе знати. Та з часом боксери змушені лікувати цілі букети хронічних хвороб.
Якщо ж ви відвідуєте секцію боксу в спортзалі – хвилюватися причин немає. Навіть під час тренувальних боїв боксери зобов'язані дотримуватися обмежень та надягати захист, який не дозволить завдати шкоди.
Більше новин читайте на GreenPost.