В листопаді до України повернулись 137 дітей з-поміж тих, кого на початку повномасштабної війни евакуювали до Туреччини організованою групою в супроводі працівників інституційних закладів Дніпропетровщини, де вони виховувались. Зараз у дітей триває адаптаційний період у закладі оздоровлення і відпочинку у віддаленому від лінії фронту регіоні. Їх підтримують психологи і фахівці соціальної роботи. Про це йдеться у пресрелізі Мінсоцполітики.
Україна опікується дотриманням прав дітей під час тимчасової евакуації разом з урядами країн, що їх прийняли, і неурядовими партнерами. Наразі діти перебувають у Польщі, Швейцарії, Австрії, Німеччині та інших країнах Європи. Представники українських органів влади відвідують їх з моніторинговими візитами і проводять індивідуальну оцінку потреб перед поверненням, яке відбуватиметься за напрацьованим, ефективним механізмом.
Зазначимо, що фінансування евакуації і перебування дітей в Турецькій Республіці взяв на себе приватний донор — Благодійний Фонд Руслана Шостака, який запровадив проєкт “Дитинство без війни”.
“Коли почалась повномасштабна війна, діти, які виховувались в інституційних закладах, були у вразливому стані. І я вдячна Благодійному Фонду Руслана Шостака за швидку реакцію на потребу, завдяки чому діти опинились в безпеці. Цінно, що підтримка Фонду тривала увесь час перебування дітей за кордоном і продовжиться в Україні. Наразі ми активно працюємо над тим, щоб влаштувати дітей у родини (усиновлювачів та в прийомні), в яких діти зростатимуть після повернення”, — говорить Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Питання адаптації дітей в Україні та механізми пошуку родин для них обговорили 11 грудня на заході з нагоди підбиття підсумків проєкту “Дитинство без війни”.
“Хочу висловити вдячність Благодійному Фонду Руслана Шостака за швидкий та рішучий крок, який дав змогу нашим дітям бути в безпеці та забезпечив всім необхідним за кордоном. Перший моніторинговий візит у липні, в якому взяли участь фахівці Державної служби у справах дітей, був до Туреччини. Всім дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебували там із інституцій Дніпропетровської області, було здійснено оцінку потреб та складено відповідні акти. Тоді ми спільно з обласною службою у справах дітей активізували процес повернення дітей до України і влаштування їх в сімейні та наближені до них форми виховання. Зараз всі діти в Україні, проходять процес адаптації, з ними працюють фахівці. Продовжуємо активно добір турботливих родин для всіх дітей”, — наголошує голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський.
“Нам випала велика честь і разом з тим велика відповідальність допомогти державі в евакуації українських дітей-сиріт. Від самого початку Благодійний фонд взяв на себе зобов'язання з організації евакуації та перебування дітей у Туреччині. Та протягом трьох років виконував їх”, — коментує засновник Благодійного Фонду Руслана Шостака, президент корпорації TERWIN Руслан Шостак.
Більше новин читайте на GreenPost.