Доцільність та продовольча безпека: чи обмежить Україна експорт зернових

2 хв на прочитання24 Лютого 2020, 13:32
pixabay

24.02.2020 | Олег Листопад

Обмеження експорту зернових культур є недоцільним, оскільки для забезпечення продовольчої безпеки, уникнення застосування експортних обмежень, забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна та стабільності ринку зерна в Україні з учасниками ринку щорічно підписується Меморандум про взаєморозуміння. Не виключенням став і цей маркетинговий період. Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і учасниками ринку зерна на 2019/2020 МР був підписаний 3 жовтня 2019 року.

Такою є офіційна відповідь міністерства на запитання GreenPost чи проводився відомством аналіз впливу погодних умов зими 2019-2020 років на майбутній урожай. Також ми цікавилися яких заходів вживає Міністерство для запобігання негативним наслідкам можливої посухи. Зокрема, чи планується обмежити експорт зернових, як це зараз робить Росія.

«Розвиток рослин озимої пшениці цього року на переважній частині посівів за своїми морфологічними та біологічними показниками схожий до минулорічного, що дає підстави сподіватись на успішну їх перезимівлю та добрий майбутній урожай», – зазначив у листі-відповіді заступник голови Мінекономрозвитку України Тарас Висоцький.

Як ми повідомляли, у міністерстві впевнені, що прогнозувати збитки для сільського господарства через осінньо-зимову посуху ще рано. За інформацією чиновників, середній багаторічний показник загибелі озимих культур під час перезимівлі складає лише 5-8% від площ, на яких отримано сходи, що жодним чином не впливає на валове виробництво зерна озимих культур. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: