Догори
Дати відгук

До суїцидів підлітків має відношення пандемія та імпульсивність — професор

За словами фахівчині, небажання жити завжди має тривале та часто дуже важке, підґрунтя.

3 хв на прочитання11 Березня 2021, 11:35
За словами фахівчині, небажання жити завжди має тривале та часто дуже важке, підґрунтя За словами фахівчині, небажання жити завжди має тривале та часто дуже важке, підґрунтя
Поділитись:

За словами завідуючої  кафедрою психіатрії, психотерапії та медичної психології Національного університету охорони здоров'я ім. П. Л. Шупика, доктора медичних наук, професора Галини Пилягіної, яка займається суїцидологією вже понад 25 років, самогубства останнім часом тісно пов'язані з наслідками карантину.

«Це наслідки карантину, пов'язаного з пандемією, не власне COVID-19, а специфіки всього року, різкої зміни способу життя. Є такий термін «депривація» — це обмеження, коли людина позбавлена ​​чогось. «Замкнути» людину у будинку, навіть із благими намірами — це свого роду ув'язнення», — розповіла психіатр в інтерв'ю УП.

Медик говорить, що коли у підлітків є нестача пересування, спілкування, вони йдуть в інтернет. А там є як різноманітні можливості для навчання та саморозвитку, так і серйозні небезпеки. Ні для кого не секрет, скільки некоректної та навіть шкідливої ​​інформації там можна зустріти.

«І ще більша проблема — це характер спілкування в соцмережах. Це аналог так званого «діалогу з телевізором», який характеризується безпечністю, відстороненістю та неприродністю. Якщо основне спілкування підлітка проходить у соцмережах, то в нього не формуються необхідні навички безпосереднього спілкування з однолітками», — зауважує Пилягіна.

Відомий психіатр і науковець зазначила, що проблема дітей і особливо підлітків, починаючи з 11–12 років — це імпульсивність. Ось тут дитина спілкується з друзями, і вчитель, мама або тато бачить, що з дитиною все більш-менш нормально. І тут раптом якесь повідомлення, якась думка — і дитина робить імпульсивний вчинок, на жаль, іноді непоправний.

За словами фахівчині, небажання жити завжди має тривале та часто дуже важке підґрунтя. Цього відчуття не виникає в разі реального психологічного благополуччя в житті дитини чи підлітка, в його відносинах із близькими. 

«Взагалі останні 10 років була тенденція до зменшення рівня суїцидів у країні. І, за статистикою, найчастіше самогубства скоюють не підлітки, а дорослі чоловіки. Спроби ж самогубства зазвичай роблять частіше підлітки. Хоча  спроби у нас не реєструються як належить, тому дослідники та клініцисти не бачать реальної картини», — резюмувала Пилягіна.

Нагадаємо, вчора у Святошинському районі Києва 14-річна дівчинка наклала на себе руки.   Раніше в  Одесі 20-річний хлопець вистрибнув з вікна 23 поверху.  У Києві 12-річна дівчинка випала з 8-го поверху, а 11-річний хлопчик вистрибнув із вікна ліцею (відео 18+).

Крім того, на Полтавщині дві 14-річні дівчинки порізали собі вени біля школи.  А в Сумах  смертельний флешмоб «підтримали» дві 16-річні дівчини, які отруїлися таблетками.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.