До школи в масці: як захистити дитину від COVID-19?

5 хв на прочитання31 Серпня 2020, 17:37

Коронавірус в Україні та світі диктує нові правила для освітньої сфери. Минулоріч школярі завершували навчання у дистанційному форматі, а цього навчального року, зважаючи на другу хвилю коронавірусу, – вертаються до шкільних стін в особливому форматі. У зв'язку із цим виникають питання, як вплине посилення карантину на навчальні заклади, чи варто вакцинуватись та чи якими медичними засобами користуватись, аби вберегти малечу від загрози? Питання актуальні, адже кількість випадків коронавірусу невпинно росте.

Як підготувати дітей до навчання за новими правилами, а головне – що покласти малечі у портфелі, аби уроки були безпечними? GreenPost зібрав для вас найактуальнішу інформацію.

Як діяти батькам?

Згідно з рекомендаціями МОЗ, учні повинні мати індивідуальні захисні маски, антисептики для рук та дезінфікуючі засоби. Але, варто зазначити, що не усі засоби захисту пасують для молодого організму. Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає: дітям варто носити тканинні маски.

Медичні маски рекомендують для тих, хто COVID-19 може переносити у важкій формі. Наприклад, діти з онкологічними захворюваннями та імунодепресивними станами (з пригніченим імунітетом).

Взагалі не рекомендують носити маски малечі до 12 років, оскільки вони не можуть правильно вдягати та знімати їх самостійно.

Досі остаточно не з'ясовано, наскільки діти сприяють поширенню коронавірусної інфекції. За даними ВООЗ, діти та підлітки до 18 років становлять від 1 до 7% заражених коронавірусом, а кількість летальних випадків від COVID-19 у межах цієї групи є нижчою у порівнянні з іншими віковими групами.

Варто нагадати дітям про правила носіння та знімання маски.

Отже, маска працює лише при правильній гігієні рук. А це – додаткова тема для розмови із дитиною. Незважаючи на те, що школи мають бути забезпечені антисептиками, батькам все одно варто подумати про індивідуальні засоби.

Перш за все, склад антисептику може впливати на здоров’я дитини. Вчені попереджують, що довготривале використання засобу дітьми молодшого шкільного віку - не бажано. В такому віці ліпше вимити руки милом. Дезінфектори, в яких присутній хлор, для діток взагалі неприпустимі. Тому, аби убезпечити дитину від алергії, покладіть у портфель невеликий антисептик.

Варто  застосовувати тільки ті засоби, які мають мінімальну токсичність, не всмоктуються в кров і не дратують шкірні покриви. Так, заборонена мазь Вишневського, формалін, розчини борної і саліцилової кислот, солі важких металів. Для слизових очей, носа або рота також не можна використовувати спиртові або масляні розчини - можна тільки водні та слабоконцентровані. 

Рекомендації для шкіл

Наприкінці серпня у Міністерстві охорони здоров’я представили перелік рекомендацій для роботи навчальних закладів в Україні. Кажуть, усе залежатиме від регіонів. Якщо у області – "червоний" рівень, відвідувати заклади освіти заборонено, отже, освітній процес здійснюється дистанційно. В регіонах, що належать до помаранчевого рівня небезпеки, вчителі мусять використовувати захисні щитки. Зелені та жовті зони можуть проводити навчання лише з дотриманням відповідної дистанції.

Згідно з урядовими рекомендаціями, першачки та усі учні молодших класів, до 4 включно, можуть відвідувати школу без захисної маски та респіратора. А от діти старшого віку мають одягати захист на обличчя.

Вимірювання температури для дітей у школах не буде обов’язковим. Натомість, вчителі будуть зобов’язані проходити температурний скринінг щодня. Якщо вище 37,2 градусів, на робоче місце їх не допускають.

Батьків до будівлі школи пускати не будуть.

Також в освітніх закладах мають бути місця для обробки рук антисептиками на вході в усі приміщення. Додатково обробляти всі поверхні будуть в кінці робочого дня, а протягом навчання рекомендують 10 хвилин провітрювати класи після кожного уроку.

Міністерство освіти і науки своєю чергою рекомендує:

Аби мінімізувати пересування учнів у приміщеннях закладу, МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: