До кінця століття зникнуть 73% живих істот - вчені

1 хв на прочитання11 Квітня 2020, 21:32
pixabay

Екосистемам Землі загрожує значно більша небезпека, ніж вважалося раніше. Деякі з них загинуть у найближчі десять років.

Вчені з Великобританії, США і Південної Африки змоделювали кілька сценаріїв кліматичних змін. Вони показали, що екосистеми планети знаходяться в надзвичайній небезпеці.

Як повідомляє журнал Nature, за нинішніх викидів в атмосферу і темпів глобального потепління, екосистеми океану почнуть вимирати в нинішньому десятилітті.  А до 2040 років катастрофа охопить всю сушу.

Фахівці склали кілька моделей, розбивши земну кулю на сегменти по 100 квадратних кілометрів. Вчені прив'язали до них відомі дані з 1850 року і прогнози до 2100 року. Виявилося, що за нинішнього рівня викидів з 30 тисяч видів птахів, ссавців, рептилій і риб катастрофічні наслідки загрожують 73%.

Вчені повідомляють, що особливо вразливими є біосистеми тропічних зон океану. Уже в поточному десятилітті їм загрожують незворотні зміни. Загинуть коралові рифи, в яких знаходиться чверть всього морського життя.

 В той же час  потепління навіть  на чотири градуси стане смертельним для 15% всіх тварин. Це завдасть непоправної шкоди практично всім регіональним екосистемам.

Нагадаємо, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час виступу на Світовому економічному форумі в Давосі зазначив, що кліматичні зміни швидші за нас, і у війні, яку людство оголосило природі, природа б'є дуже жорстоко. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: