- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Для вітру і сонця не потрібно імпортувати паливо з-за кордону - експерти про ВДЕ
Для вітру і сонця не потрібно імпортувати паливо з-за кордону - експерти про ВДЕ
Перехід на ВДЕ забезпечить Україні незалежність від газових та нафтових маршрутів та власний енергетичний ринок.
Упродовж останніх років «зелена» енергія стала економічно вигіднішою від вугільної генерації через здешевлення обладнання та розвиток технологій. Про це та інше ідеться у спецпроекті "Зелене майбутнє української енергетики" на НВ.
Так, за словами виконавчого директора Eurocape в Україні Адрієна Фуше, розвиток ВДЕ має низку соціальних та політичних переваг. Найголовніші із них — залучення прямих іноземних інвестицій та енергетична незалежність країни.
«Перехід на ВДЕ забезпечить Україні незалежність від газових та нафтових маршрутів та власний енергетичний ринок. Це те, що зробила Польща багато років тому. Крім того, ВДЕ — єдиний сектор в Україні, який може залучати інвестиції таких великих установ, як ЄБРР, DFC (колишній OPIC) та інші», — зазначає Адрієн Фуше.
Погоджується із ним і співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний. Він зазначає, зелена енергетика дозволить Україні стати енергетично незалежною, адже для вітру і сонця не потрібно імпортувати паливо з-за кордону.
«Україна є тотально залежною від імпорту всіх видів палива. В атомній енергетиці ми 100% палива купуємо за кордоном — у російської „ТВЕЛ“ або американсько-шведської Westinghouse Electric. У вугільній генерації ми також залежні від Донбасу, залежні від Росії чи Європи у імпорті газу та нафтопродуктів. У всіх видах енергоносіїв ми є імпортерами», — підкреслює Тинний.
Адрієн Фуше, також звертає увагу на те, що збільшення ВДЕ призводить до зниження вартості енергії та створення нових робочих місць. Він наводить приклад Польщі, де завдяки доступу до дешевого міжнародного фінансування та стабільному ринку електроенергії ціни на аукціонах стають нижчими від ринкових.
Нагадаємо, в.о. міністерка енергетики Ольга Буславець лякає «зеленим» тарифом споживачів.
В той же час експерти Центра Разумкова попереджають, що через суди з "зеленими" інвесторами Україна може втратити 250 млрд грн.