Стартував новий навчальний рік. Вітаміни і енергія - ось, що потрібно кожній дитині для комфортного навчання, переконана дієтолог Катерина Черкаська.
Черкаська переконана, що в першу чергу слід організувати «розумний» розпорядок дня для школяра, де є місце для відпочинку,а також забезпечити дитині здорове збалансоване харчування. Перше - на відповідальності батьків, а з другим вона допоможе розібратися.
Отже, що слід включити до раціону школяра:
РИБА
До складу риби входять жирні кислоти омега-3, без яких не можуть повноцінно працювати ні сіра речовина мозку, ні нервова система в цілому.
М‘ЯСО
У м'ясі міститься велика кількість білка, який виступає в ролі «будівельного матеріалу» для тканин і органів організму, що росте. Тваринний білок неможливо замінити ніякими іншими речовинами. Тому в раціоні дитини в ідеалі повинно бути присутнім м'ясо: індичка, курка або яловичина.
БРОКОЛІ
У цьому овочі міститься багато вітаміну К, який покращує роботу мозку. Також в брокколі високий вміст бору, нестача якого може призвести до зниження мозкової активності. Особисто я рекомендую додавати в раціон дитини брюссельську капусту або звичайну білокачанну.
МОРКВА
Крім позитивного впливу на зір, морква корисна тим, що розвиває пам'ять, так як активно стимулює обмін речовин у всьому організмі, в тому числі в мозку.
ЯЙЦЯ
Яйця - це дуже хороший природний антиоксидант, багатий вітамінами і мінералами. У жовтку багато корисних жирів, які позитивно впливають на розумову активність. А речовина холін, що входить до складу продукту, допомагає правильно вибудовувати роботу нервової системи.
ГОРІХИ
За вмістом вітамінів і корисних речовин горіхи перевершують багато овочів і фрукти. Калій, кальцій, магній, фосфор, залізо та інші мінерали - все це можна знайти в будь-яких ядрах, але особливо цінним вважається волоський горіх.
ВИНОГРАД
Червоний виноград покращує живлення клітин мозку і захищає їх від руйнування. У ньому містяться: клітковина, фруктоза, аскорбінова кислота, вітамін В, ферменти, пектинові речовини, а також велика кількість калію.
До слова, що варто знати про безоплатні ліки: список, як отримати рецепт, як і де отримати (покрокова інструкція).