Сьогоднішня шкільна програма дуже відрізняється від тієї, що була 20-30 років тому. А ще — творчі студії, спортивні секції, школи іноземної мови… Щоб дитина легше і продуктивніше справлялася з усіма завданнями, слід звернути увагу на наявність у її раціоні найважливіших нутрієнтів, розповідає «Аптека на зв’язку»
Йод
За його дефіциту в дітей спостерігається затримка розумового розвитку. Причому іноді він не має зовні виражених проявів, просто дитині складно засвоювати, запам'ятовувати та відтворювати нову інформацію, знижується цікавість до пізнавальних та розвиваючих ігор.
Найпростіший і найдоступніший спосіб профілактики йододефіциту — заміна звичайної харчової солі на йодовану.
Омега-3-поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК)
Потрібні дітям насамперед для правильного розвитку нервової системи — формування мови, запам'ятовування нової інформації, концентрації уваги та здатності до навчання. Омега-3 відповідає за добрий зір та імунітет, допомагає роботі серцево-судинної системи.
Основне джерело Омега-3 — жирна морська риба. Це явно не улюблені дитячі ласощі.
Вітамін D
Окремо слід згадати вплив вітаміну D на психоемоційний фон: він регулює утворення особливих передавачів імпульсів — нейротрансмітерів, завдяки чому підтримує стійкість психіки та гарний настрій.
Також ми розповідали, як визначити, яких вітамінів вам бракує.