Розмарин - це один з надпотужних природніх антисептиків, сприяє загоєнню ран. Ця цілюща рослина також володіє широкою антибактеріальною, противірусною і протигрибковою діями.
Для загоєння ран, саден і порізів роблять лікувальні пов’язки з зеленою частиною рослини. Придбати свіжий розмарин можна на ринку, а також виростити рослину вдома з насіння.
До складу розмарину входить цілий ряд макро- і мікроелементів: фосфор, кальцій, натрій, калій, магній, залізо, марганець, мідь, цинк та ін. Є в ньому і вітаміни (А, В, Е, С, РР), цінні органічні кислоти.
З лікувальною метою збирають однорічні пагони і листя розмарину. Кращий час для збору листя - до настання періоду цвітіння. Зрізані ножицями пагони пов'язують в пучки і швидко висушують, час від часу перевертаючи їх, щоб забезпечити рівномірність цього процесу.
Складові ефірного масла можуть втрачати свої цілющі якості від впливу високих температур, тому важливо, щоб процес сушіння протікав в щадному температурному режимі (до + 35 ° С).
Кілька свіжих зелених гілочок розмарину необхідно ретельно вимити з милом, промокнути паперовим рушником і подрібнити у ступці до виділення соку. Рану накривають одним шаром бинта, на який викладають рослинну масу. Далі на місце рани накладають пов’язку. Тримати лікувальну пов’язку необхідно до повного висихання рослинної маси. Накладають лікувальну пов’язку кожні 3−4 год.
Лікувальні пов’язки з розмарином допоможуть рані швидше загоїтися і запобігти розвитку запального процесу.