Депутати хочуть врятувати орлів і кажанів новим законом

2 хв на прочитання04 Березня 2020, 13:17
Орлан-білохвіст. Фото надане Українським товариством охорони птахів

Пропонуєтсья створення охоронних зон навколо гнізд та дуплистих дерев

Народні депутати пропонують рятувати рідкісних птахів та кажанів через створення охоронних зон навколо гнізд та дуплистих дерев. У зонах будуть заборонені рубки та інша шкідлива для живої природи діяльність. Така новація прописана у законопроєкті 2351. Розміри зон були узгоджені на круглому столі у Комітеті з екологічної політики Верховної Ради. Участь у заході узяли нардепи–автори законопроєкту, представники Державного агентства лісових ресурсів, громадськість.

Охоронні зони давно створюють у країнах Європи та у США.

«У Швеції охоронні зони з забороною рубки радіусом 200 м створені навколо гнізд орлана-білохвоста. У Східній Німеччині біля гнізд скопи, орлана білохвоста і малого підорлика з радіусом 100 м створювалися зони, в яких заборонялася будь-яка господарська діяльність, і з додатковим радіусом в 100 м, де господарська діяльність заборонялася в гніздовий період», – повідомив GreenPost доктор біологічних наук Іван Парнікоза.

Довідка: Корисний у боротьбі зі шкідниками лісу білоспинний дятел став рідкісним і потрапив до Червоної книги України саме через вирубування лісів. За останні 20 років чисельність виду скоротилась більше ніж у 3—4 рази. Причиною зміни чисельності є практика суцільних рубок старих лісів. Експлуатація лісових масивів особливо зросла за останні два десятиліття. Також від рубок страждають інші види тварин, наприклад, кажани, які днюють та зимують у дуплах старих дерев.


Як ми вже повідомляли, до Червоної книги України занесено майже 550 видів тварин. Одна з головних причин бідового стану цих видів – руйнування, знищення їхніх домівок (місць проживання). Іншими словами, нема тваринкам де вивести потомство, виростити нащадків, висидіти яйця, вигодувати пташенят-звірят.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: