Народні депутати пропонують рятувати рідкісних птахів та кажанів через створення охоронних зон навколо гнізд та дуплистих дерев. У зонах будуть заборонені рубки та інша шкідлива для живої природи діяльність. Така новація прописана у законопроєкті 2351. Розміри зон були узгоджені на круглому столі у Комітеті з екологічної політики Верховної Ради. Участь у заході узяли нардепи–автори законопроєкту, представники Державного агентства лісових ресурсів, громадськість.
Охоронні зони давно створюють у країнах Європи та у США.
Довідка: Корисний у боротьбі зі шкідниками лісу білоспинний дятел став рідкісним і потрапив до Червоної книги України саме через вирубування лісів. За останні 20 років чисельність виду скоротилась більше ніж у 3—4 рази. Причиною зміни чисельності є практика суцільних рубок старих лісів. Експлуатація лісових масивів особливо зросла за останні два десятиліття. Також від рубок страждають інші види тварин, наприклад, кажани, які днюють та зимують у дуплах старих дерев.
Як ми вже повідомляли, до Червоної книги України занесено майже 550 видів тварин. Одна з головних причин бідового стану цих видів – руйнування, знищення їхніх домівок (місць проживання). Іншими словами, нема тваринкам де вивести потомство, виростити нащадків, висидіти яйця, вигодувати пташенят-звірят.