Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Депутат звинуватив міністерку Буславець у корупції і конфлікті інтересів

До звинувачень Буславець у проолігархічній політиці додалися нові

2 хв на прочитання28 Травня 2020, 14:04 409
Депутат Лерос спілкується з журналістами. Фото з його Facebook-сторінки Депутат Лерос спілкується з журналістами. Фото з його Facebook-сторінки
Поділитись:

Народний депутат України Гео Лерос (фракція «Слуга народу») звинуватив тимчасову виконувачку обов'язків міністра енергетики і захисту довкілля Ольгу Буславець у корупційних діях . Про це депутат написав у Facebook.

За його словами, у структурі Енергоатому є підрозділ Енергоатом-Трейдинг, де працює син міністерки Буславець Станіслав Олександрович.

«28 квітня тво міністра Ольга Буславець, видає "окреме доручення", в п.3 якого доручає директорату Розвитку ядерної енергії та атомної промисловості та ДП НАЕК Енергоатом спільно з відокремленим підрозділом Енергоатом-Трейдинг ДП НАЕК Енергоатом "опрацювати питання можливости майнінгу криптовалюти атомними станціями". Тобто, тво міністра дає "окреме доручення" тво президента Енергоатому П.Котіну працювати зі своїми підлеглими, які працюють в Енергоатом-Трейдинг. Доручення абсурдне, але, нагадую, саме в цьому підрозділі працює син Ольги Буславець, який займається продажем е/е», - пише депутат.

Він стверджує, що таким чином Буславець рятує підрозділ від розформування і, відповідно, втрати роботи своїм сином.

«Справа в тому, що ще 23.02.2020 попередник Ольги Буславець, Віталій Шубін, затвердив нову структуру Енергоатому, в якій Енергоатом-Трейдинг як підрозділ взагалі відсутній. Буславець, ставши тво міністра, відразу почала рятувати робоче місце свого сина, який може його втратити, якщо вже затверджена структура буде впроваджена в Енергоатомі», - пише Лерос.

Депутат вбачає у цьому дорученні конфлікт інтересів і корупцію.

«Якщо говорити нормою закону, це називається конфлікт інтересів в діях тво Міністра. Тобто, це чистісінька корупція, використання своїх повноважень в своїх же інтересах», - резюмує він.

Депутат вважає, що НАЗК зобов'язана негайно вручити Буславець протокол про корупцію, після чого вона буде внесена до реєстру корупціонерів. А Прем'єр Шмигаль повинен її звільнити.

Нагадаємо, Мінекоенерго наразі жорстко критикують за антинародну енергетичну політику, що здійснюється в інтересах олігархів. Так, нещодавно у міністерстві прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. Пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його вугільної генерації. Міністерку Буславець пов'язують з олігархом, а Прем'єр Шмигаль взагалі раніше працював у енергохолдингу Ахметова ДТЕК.

Також експерти вважають, що Україна відвертається від Європи і зупиняє «зелений» енергетичний перехід. Про це заявляють навіть європейські партнери України.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.