Догори
Дати відгук

Європа визнала Україну пріоритетним постачальником екологічного палива

У профільному міністерстві думають про те, як доставляти водень до ЄС

1 хв на прочитання12 Листопада 2020, 15:26
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

У зв'язку з тим, що країни ЄС визнали Україну пріоритетним партнером завдяки її потенціалу з виробництва “зеленого” водню, в Міненерго розглядають варіанти транспортування цього еко-палива до Європи. Про це повідомила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

“Міністерство вже розробляє дорожню карту водневої енергетики України. Нами окреслено короткострокову, середньострокову та довгострокову перспективи транспортування водню”, - сказала Буславець.

У профільному міністерстві кажуть, що спочатку водень у невеликих кількостях у газоподібному стані будуть перевозити в цистернах за допомогою вантажних автомобілів. Надалі планують транспортувати його в рідкому стані вантажівками та залізничною інфраструктурою.

У довгостроковій перспективі - використання регіональної та транспортної інфраструктури газопроводів для місцевих перевезень у великих кількостях та для обсягів експорту.

Буславець додала, що це питання потрібно додатково опрацювати разом з експертами ЄС щодо визначення маршрутів, а також опрацювати комплекс заходів для забезпечення надійності і безпеки роботи газотранспортної системи з новим енергоносієм. 

Як ми інформували наших читачів раніше, в Європі планують виробляти сталь використовуючи "зелений" водень. Гучний проект реалізують норвезький виробник водню Nel і комунальне підприємство Statkraft. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.