Депортованим до РФ дітям одразу видають документи на нові імена, щоб потім їх було складніше знайти — правозахисники
Малята та підлітки проходять «медичну фільтрацію», бо росіянам потрібні лише здорові українські діти.
Росія вже депортувала з тимчасово окупованих територій України понад 50 тисяч дітей. Про таку кількість говорять правозахисники. Неповнолітнім одразу видають документи, щоб їх могли забрати до родин. Дітям змінюють імена, щоб потім їх було складніше знайти. Малята та підлітки проходять «медичну фільтрацію», бо росіянам потрібні лише здорові українські діти. Про ситуацію розповідали «Новини Донбасу».
За законом росіянам заборонено всиновлювати й удочеряти неповнолітніх іноземних громадян. Аби вирішити цю проблему, у Росії дозволили видавати дітям-сиротам документи у спрощеному режимі.
«У травні президент Росії підписав доповнення до указу, який дав можливість спрощеного набуття громадянства дітям Донбасу. Міністерство освіти РФ розробило механізм їх передачі під опіку. Вперше його запустили і відпрацювали з "ДНР"», — писала уповноважена з прав дитини в РФ Марія Львова-Бєлова.
До речі, саме її США вважають причетною до депортації українських дітей до Росії та їхнього «насильницького усиновлення». Львова-Бєлова не просто ідеолог всього цього процесу, а й активна учасниця. Восени вона усиновила хлопчика, депортованого з Маріуполя.
Українські правозахисники кажуть: із дітей не просто роблять громадян РФ. Їм дають інші імена та прізвища. За словами директора Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павла Лисянського, мета Москви така: вкрадені українські діти мають збільшити населення слов’янської зовнішності у Росії. Схожа практика була у нацистській Німеччині під час Другої світової війни. Тоді з польських сімей у німецькі віддавали дітей зі світлим волоссям і блакитними очима. Процес повернення неповнолітніх після війни був довгим і складним.
«Наразі лобіюється створення федерального банку дітей-сиріт на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Федеральний банк даних — це фактично велика база даних дітей-сиріт. Для тих, хто хоче усиновлювати там дитину, це фактично такий "супермаркет". Зараз вони хочуть такі російські супермаркети створити на тимчасово окупованих територіях», — каже Павло Лисянський.
Раніше ми писали, що «діти з Маріуполя шукають нові сім'ї»: українських дітей, у яких загинули батьки, роздають у російські родини.
Окрім того, ми розповідали про мобілізацію по-російськи: повістку вручили матері хлопчика, який помер 13 років тому (ФОТО).