Ольга Шевченко2 хв на прочитання24 Серпня 2022, 10:30
Сьогодні, як і багато попередніх поколінь, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках. Тисячами життів Україна платить високу ціну, щоб відстояти свою незалежність та право самостійно будувати світле майбутнє.
Через загрозу ракетних ударів з боку окупантів День Незалежності 2022 року в Україні пройде без урочистостей і з додатковими обмеженнями в ряді регіонів.
15 цікавих фактів про День Незалежності України
- Вперше День Незалежності України відсвяткували 16 липня 1991 року. Однак пізніше дату перенесли на 24 серпня.
- Рішення про проголошення незалежності України було прийнято не політиками, а народом на Всеукраїнському референдумі. Тоді на листочку було лише одне запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Понад 90% українців з різних областей відповіли ствердно.
- 24 серпня 1991 року було скликано надзвичайне позачергове засідання Верховної Ради УРСР – сталося це через 3 дні після подавлення путчу консервативних сил СРСР.
- 346 депутатів (навіть комуністична партія УРСР) проголосували за незалежність України.
- Після завершення позачергового засідання (24 серпня 1991 року) біля трибуни опозиціонерами був виконаний гімн Українських Січових стрільців. Пісню відразу підхопили мітингувальники, які зібралися на вулиці.
- Вранці 23 серпня 1991 року в звичайному шкільному зошиті була записана чернетка Акту про проголошення незалежності України. Написали її Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.
- Внести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор запропонував В’ячеслав Чорновіл. З ним український народ стояв на барикадах біля російського Білого дому. Пізніше прапор підняли над куполом парламенту.
- 24 серпня 1991 року український синьо-жовтий прапор вперше від 1920 року замайорів на флагштоку біля київської міської ради.
- 28 січня 1992 року Державний прапор України офіційно затвердили як державний символ.
- Синій колір прапора України означає все земне, а жовтий – символізує Творця, Бога-Отця та Вищу Духовність.
- Перший військовий парад, присвячений Дню Незалежності України, відбувся на Хрещатику в Києві 24 серпня 1994 року.
- Першим президентом незалежної України став Леонід Кравчук.
- Польща стала першою державою, яка визнала незалежність України.
- День Незалежності України святкують також і за кордоном – проводять акції, мітинги, флешмоби, концерти.
- 2 вересня 1996 року в обіг ввели національну валюту України – гривню.
Джерело: https://newch.tv/, unian.ua, armyinform.com.ua .