День каштанових свічок у столиці (фото)

2 хв на прочитання23 Травня 2021, 16:17
Фото: Радим Іщенко

Без урочистостей – просто красиво

Каштани давно стали «візитною карткою» Києва. Щоправда, з кожним роком столиця України дедалі менше відповідає неофіційному званню «місто каштанів». Та київський голова Віталій Кличко пообіцяв, що каштани знову «повернуться» на Хрещатик після реконструкції головної вулиці столиці, наміченої на 2021 рік.

Коли саме в Києві з’явилося перше «дерево-букет», достеменно невідомо. Є припущення, що це сталося ще за часів митрополита Петра Могили, засновника «Києво-братської школи». Розповідають, що біля Свято-Троїцького монастиря (Китаївська пустинь) досі росте велетенський каштан, посаджений самим Петром Могилою. Дереву ймовірно понад 350 років.

Фото: Радим Іщенко

Літописи підтверджують, що каштани з'явилися у Києві ще в XVII-XVIII століттях. Спочатку каштани прикрашали присадибні двори київських монастирів та сади багатих киян. А вже перша каштанова алея з'явилася в 40-х роках XIX століття в центрі міста – на території старого ботанічного саду імені Фоміна.

Із 1969 до 1995 року суцвіття каштана було основним елементом київського герба.

Знаменитий «Київський вальс» («Знову цвітуть каштани, хвиля дніпровська б'є) – пісня на слова Андрія Малишка та музику Платона Майбороди, написана 1950 року – досі вважається неофіційним гімном Києва.

Фото: Радим Іщенко

Каштанова гілочка з листочком традиційно прикрашає «Київський торт».

Більшість столичних каштанів – це представники виду кінський каштан, хоча подекуди можна побачити й рожеві каштани. Цвітіння каштанів зазвичай припадає на початок травня і триває близько трьох тижнів. Але цього року через холодну весну київські каштани забарилися з цвітінням, тому у День каштанових свічок кияни та гості столиці можуть помилуватися цим видовищем.

Раніше ми розповідали, що у столичному парку Кіото цвітуть сакури (фото).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: