День бабака: про що говорять українські бабаки-метеорологи

1 хв на прочитання02 Лютого 2022, 12:12

2 лютого в багатьох країнах світу відзначають День бабака.

Попри неточність прогнозів бабаків-метеорологів, популярність цього свята з кожним роком зростає.

В Україні в цей день будять бабака, який живе на біостанції під Харковом. Торік Тимко ІІІ передбачив ранню весну. Він також зробив свій прогноз щодо способу боротьби з COVID-19, і серед усіх запропонованих варіантів обрав спорт і витримку.

За повір’ям, якщо заспаний Тимко побачить свою тінь - зима буде затяжною. Минулого року Тимко свою тінь не побачив, було похмуро. І дійсно, все справдилося - весна пришла в середині березня.   

Весна в Україну прийде за розкладом, але буде нестабільною і прохолодною. Такий прогноз сьогодні, 2 лютого, дав на біостанції на Харківщині бабак Тимко III.

Тимку також запропонували обрати кращу «страву-антистрес для українців». За вибором Тимка, це сало з чорним хлібом, часником та зеленню.

В Україні є два бабаки-метеорологи – Тимко ІІІ з Харківщини та галицький Мишко, якого  в 2016 році змінила бабачиха Маруся.

Як відомо, традиція прогнозувати погоду за поведінкою тварин була притаманна для багатьох народів світу. У Стародавньому Римі 2 лютого відзначали День їжака, а в Німеччині аналогічну місію було покладено на борсука.

Свято стало офіційним у 1886 році. А найбільш відоме воно у США.

До слова, WORLD WETLANDS DAY: у Чорнобильському заповіднику до Європейського червоного списку належить більше 20 видів флори і фауни.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: