Догори
Дати відгук

ДАЗВ посперечалася із журналістами через "чуже" сміття на полігоні Лелів

Керівник ДАЗВ навіть зізнався, що не розуміє, чому екожурналістів хвилює це питання.

2 хв на прочитання25 Лютого 2021, 18:15
У ДАЗВ не вважають за проблему перенасичення полігону Лелів у Чорнобильській зоні відчуження "чужим" побутовим сміттям У ДАЗВ не вважають за проблему перенасичення полігону Лелів у Чорнобильській зоні відчуження "чужим" побутовим сміттям
Поділитись:

Під час звіту  т.в.о голови ДАЗВ Андрія Пляцка виникла дискусія між журналістами та доповідачем, яка стосувалася львівського сміття на полігоні Лелів. Про це стало відомо 25 лютого.

Журналістку GreenPost цікавило, на основі яких дозвільних документів сміття зі Львова  потрапило до зони відчуження та чи мають тепер доступ до небезпечного полігону дикі тварини, які можуть спокуситися поласувати органічними рештками на полігоні. 

Також представниця видання запитала, чи не вплине скидання побутового сміття на полігоні у ЧЗВ на міграцію радіонуклідів. 

"Що стосується дозвільних документів, сортування - нам робили офіційний запит, на який ми надали офіційну відповідь. Не бачу сенсу повторюватися. Що стосується диких тварин. Доступу диких тварин на полігон нема. Він знаходиться під постійною охороною. Діяльність по моніторингу екологічної ситуації навколо цього полігону веде ДСП "Екоцентр". Що стосується пливу на міграцію радіонуклідів...Там жодного впливу немає й бути не може.  Ми постійно моніторимо ситуацію", - відповів Пляцко.

За його словами, він "взагалі не розуміє, чому [журналістів] цікавить це питання".

"У нас є полігон "Буряківка" і там є більша вірогідність, що буде якийсь вплив на міграцію радіонуклідів", - сказав представник ДАЗВ.  

На що журналістка GreenPost відповіла, що всю екологічну спільноту непокоїть питання, чому тверде побутове сміття саме зі Львову опинилося на полігоні "Лелів". Адже йдеться саме про побутові відходи, а не ті, спеціалізовані, що продукує зона. Дивно також, чому в ситуації з полігоном "Лелів" фігурує саме Львівська область. Адже, коли вже про те зайшла мова, територіально ближчі  Київська або Житомирська. 

Пляцко зауважив, що ідея використати Лелів як полігон для сміття з інших регіонів виникла у зв'язку з тим, що ДАЗВ не має необхідних коштів для його модернізації та реконструкції.

До слова, у коментарях під відеотрансляцією у Facebook навколо питання львівського сміття у ЧЗВ теж виникла дискусія. Зокрема, користувач Максим Іванченко поцікавився, чи буде й надалі ДАЗВ "допомагати" львів'янам  в утилізації їх сміття та чи знайдеться на полігоні Лелів місце для відходів із Чорнобиля.

Як ми писали раніше, у Чорнобильській зоні викинули львівське сміття: очевидці говорять про 10 вантажівок. Як з'ясувало видання, вантажівки з львівським сміттям стали вивантажуватися на території полігону у Леліві з 1 листопада цього року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Заморозки Посіви Втрачено урожай Посуха та клімат
На Донеччині через заморозки та посуху втрачено близько 11% посівів
1 хв на прочитанняВчора
Де в Україні заборонено куріння, вживання та використання тютюнових виробів
Фото з відкритих джерел
Кожен громадянин має право на безпечне бездимне середовище - Держпродспоживслужба нагадує про права
2 хв на прочитанняВчора
Зміни щодо контролю за нехарчовою продукцією
Вступили в дію нові зміни щодо контролю за нехарчовою продукцією та нові штрафи
2 хв на прочитанняВчора
Фото з відкритих джерел
Те, що людина переїдає чи зривається з дієти, не обов'язково є ознакою розладу харчової поведінки — експерт
3 хв на прочитанняВчора
Аграрії шести областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур
1 хв на прочитанняВчора
Немає необхідності купувати хімічні речовини: як захистити ділянку від шкідників — перевірені засоби
1 хв на прочитанняВчора
Туристи привезли до Європи небезпечну хворобу з курортів Єгипту, Гваделупи та Мартініки
2 хв на прочитанняВчора
Лікарі інституту трансплантології ім.Шалімова провели успішну пересадку нирок двом жінкам
1 хв на прочитанняВчора