Догори
Дати відгук

COVID і імунітет: чи так необхідні вітаміни C, D і цинк, як про них говорять

З вітаміном Д обов'язково п'ємо вітамін К2

3 хв на прочитання19 Грудня 2020, 10:32
Поділитись:

Зараз всі масово скуповують вітамін С, Д і цинк, щоб зміцнити імунітет, тим самим попередивши виникнення хвороб. 

Нутриціолог Ніна Ходаковська у своєму блозі на  obozrevatel, наголошує, що дійсно в цьому є сенс, тому що ці вітаміни можуть зміцнювати імунну систему. Але варто бути обережним і проконсультуватися з лікарем, перед тим, як скуповувати все з полиць аптек або онлайн-магазинів.

Поради: 

По-перше, цинк при прийомі витісняє з організму мідь, вони антагоністи. Антагоністи - це речовини, які зменшують або зводять нанівець корисні властивості вітамінів в організмі. Тому дуже важливо приймаючи цинк приймати також і мідь. В ідеалі потрібно здати аналізи, щоб переглянути їх рівень в крові. Взагалі перед прийомом будь-яких вітамінів, якщо ви пили їх недавно - важливо здати аналізи. Але якщо в останні пів року вітаміни ви не пили, ви можете почати приймати хороший полівітамінний комплекс з робочим  дозуванням і активними формами вітамінів. Пам'ятайте, що у вітамінів є активні форми, які дійсно дають позитивний ефект. І є не активні форми вітамінів - вони не засвоюються організмом і в кращому випадку не дають результату, а в гіршому можуть навіть і нашкодити.

Важливо вибрати хороший вітамін С в формі Sodium ascorbate або ліпосомальної формі. До речі, вважається, що саме ліпосомальна форма засвоюється організмом найкраще. Якщо раніше ви не брали вітамін Д - вибираємо дозування 5-10 тисяч міжнародних одиниць. З вітаміном Д обов'язково п'ємо вітамін К2 в дозуванні від 45 до 100 мк, він допомагає краще і швидше засвоюватися вітаміну Д в нашому організмі.

Без попередньої здачі аналізів також можна приймати магній. Він бере участь більш ніж в 300 ферментних реакціях, у виробленні енергії, скорочення м'язів, роботі нервової системи і контролі рівня цукру в крові. Достатня кількість магнію в організмі позначається на здатності людини засипати ввечері і міцно спати всю ніч. Допустима доза магнію 400 - 800 мг на добу.

Ще нашому організму необхідний лецитин. Лецитин - це одна з основних речовин, необхідних для нормальної роботи людського організму. Він покращує роботу печінки, сприяє відтоку жовчі, прискорює регенерацію клітин печінки, перешкоджає утворенню жовчних каменів і навіть зміцнює нервову систему.

Ферменти і бетаїн-пепсин є основними нутрицевтиків для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Адже наш шлунково-кишковий тракт  - це перший рубіж в боротьбі з вірусами і бактеріями. Чим здоровіше ШКТ, тим міцніше наш імунітет. Ферменти покращують травлення, допомагаючи організму засвоювати живильні речовини і перетворювати їжу в енергію. Перешкоджають виникненню різних розладів травлення, включаючи метеоризм, здуття живота, розлад шлунка і нерегулярні випорожнення. Бетаїн-пепсин стимулює вироблення шлункового соку, тим самим підвищуючи кислотність. Тому приймати бетаїн-пепсин варто тільки втому випадку, якщо ваша кислотність низька.

За словами Ходаковської, це саме той мінімум, який можна пити без аналізів. Що ж буде якщо пити вітаміни бездумно? Можуть виникнути такі наслідки: занепад сил, шкірні висипання, нудота, блювота, болі в шлунку, втрата апетиту і навіть порушення в роботі нервової системи. Тому все ж приймати вітаміни краще за результатами аналізів і попередньо проконсультувавшись у фахівця.

Відомо, уряд США схвалив домашній тест на коронавірус, який продається без рецепту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
У порт Великої Одеси зайшов “справжній” контейнеровоз з Китаю
У порт Великої Одеси зайшов “справжній” контейнеровоз з Китаю
1 хв на прочитання32 хвилини тому
Українців закликають підвішувати паски до Великодня
Українців закликають підвішувати паски до Великодня
2 хв на прочитаннягодина тому
Експорт молочних товарів в ЄС
Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність - Висоцький
1 хв на прочитання2 години тому
Чи потрібні електромобілям інші покришки?
Чи потрібні електромобілям інші покришки?
4 хв на прочитання3 години тому
БЕБ у Львові забезпечило відшкодування 5,2 млн грн завданих бюджету збитків через продаж харчових продуктів
1 хв на прочитання3 години тому
Управління небезпечними відходами: Міндовкілля закликає не зволікати із подачею документів на ліцензію
2 хв на прочитання4 години тому
Синоптики попереджають про небезпечні та стихійні метеорологічні явища по Україні
1 хв на прочитання6 годин тому
У ВР зареєстровано проект Закону «Про ратифікацію Угоди про фінансування Дунайської регіональної програми»
1 хв на прочитання7 годин тому