Догори
Дати відгук

COVID-19 стали лікувати пересадкою легень (фото)

Хвороба може повністю знищити органи

2 хв на прочитання30 Липня 2020, 23:38
Фото New York Times
Фото New York Times
Поділитись:

Майра Рамірез стала першою серед невеликої групи людей, чиєю єдиною надією пережити коронавірус була заміна обох легень. 

"Я хочу показати вам шрами. Хочу, щоб люди побачили, на що вірус здатен", - сказала вона. Повідомляє УНІАН, посилаючись на New York Times

Останнє, що Майра Рамірез пам'ятає — це палату в клініці Northwestern Memorial в Чикаго і свій телефонний дзвінок рідним, щоб повідомити їм про своє зараження коронавірусом. Її от-от мали помістити під апарат штучної вентиляції легень. Тож потрібно було, щоб мати жінки ухвалювала медичні рішення замість неї. Після того 28-річна Рамірез не прокидалася впродовж шести тижнів. А потім, 5 червня, вона дізналася, що стала першою пацієнткою з COVID-19 в США, якій пересадили обидві легені. 29 липня вона нарешті пішла додому. 

Рамірез належить до невеликої, але дедалі більшої групи пацієнтів, чиї легені були повністю знищені коронавірусом. Тож єдиним їхнім шансом вижити стала пересадка органів. 

"Я переконана, що якби потрапила в інший медичний центр, лікарі просто припинили доглядати за мною й дозволили б мені померти", - сказала вона. 

 

Її хірург доктор Анкіт Бхарат 5 липня провів ще одну операцію з заміни легень для іншого пацієнта з COVID-19. Це був 62-річний чоловік. Хірургічне втручання вважається відчайдушним крайнім кроком у випадку людей з фатальними й незворотними ушкодженнями легень. Лікарі не хочуть видаляти дихальні органи людей, якщо є хоча б найменший шанс на відновлення. Загалом за рік в США провели приблизно 2700 пересадок легень. 

Пацієнти повинні бути дуже хворі, щоб лікарі наважилися на таку операцію. Водночас вони повинні бути досить сильними, щоб пережити її й пройти через період реабілітації. В розпал пандемії COVID-19 лікарі досі не визначили цей баланс. 

"Це велика зміна парадигми. Пересадка легень не розглядалася як варіант лікування інфекційних захворювань. Тож людей це повинно трошки заспокоювати", - сказав доктор Бхарат. 

Ще два пацієнти Northwestern Memorial чекають на пересадку легень: один з них з Чикаго, а інший з Вашингтона. Наступного тижня клініка очікує доставку пацієнта з Сієтла. Крім того, команда клініки веде консультації про ще один випадок COVID-19 з групою медиків у столиці США. За словами доктора Бхарата, інші центри трансплантології теж розглядають можливість проведення таких операцій.

Нагадаємо, другої хвилі коронавірусу не існує й не буде.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення створене ШІ
Ретроградний Сатурн у Рибах — час для глибоких змін і очищення
4 хв на прочитаннягодина тому
В Україні змінять норми вирощування шипшини для стимулювання галузі
Вирощувати шипшину в Укрнаїні стане вигідніше, що зміниться
2 хв на прочитання3 години тому
Фото: worldatlas.com
Всесвітній день народонаселення: погляд на екологічні виклики планети
2 хв на прочитання5 годин тому
Історичний рекорд: Львів накрила найпотужніша злива за весь час спостережень
Абсолютний рекорд: Львів пішов під воду після найпотужнішої зливи в історії
1 хв на прочитання6 годин тому
Альфа-самці — вигадка? У приматів усе складніше
4 хв на прочитання8 годин тому
Сад оживає вночі: чарівні лійки зі світлом створять казкову атмосферу на вашому подвір'ї (ФОТО)
2 хв на прочитання14 годин тому
Секрет соковитої та ніжної курки - все про маринування та правильне приготування
2 хв на прочитанняВчора
На Закарпатті підрядника викрили на розкраданні 8,4 млн грн під час ремонту дороги державного значення
1 хв на прочитанняВчора