Якщо ви шукаєте недорогу та поживну рибу, яка добре маринується, тилапія може здатися привабливим варіантом. Однак, її дешевизна не завжди є ознакою якості. Фермерські методи вирощування тилапії часто викликають багато питань. Тож, чи варто уникати цієї так званої "сміттєвої риби"?
Шеф-кухар Вільям Ейк, власник ресторану Matsu в Південній Каліфорнії, у розмові з The Takeout зазначив щодо тилапії: "Її зазвичай вирощують у дуже поганих умовах, недбало обробляють, і загалом це риба низької якості, яка не варта своєї ціни, незалежно від того, наскільки вона дешева".
Тилапію вирощують у різних країнах, але особливо рекомендується уникати тилапії, вирощеної в Китаї. Нерідко цю рибу годують фекаліями худоби для здешевлення виробництва, що підвищує ризик вмісту шкідливих бактерій, які можуть викликати захворювання у споживачів. Для запобігання хворобам тилапії також часто дають заборонені антибіотики та пестициди. Крім того, тилапія є інвазивним видом, і її розведення лише погіршує ситуацію. Риби, які втікають з ферм або потрапляють у природні водойми під час повеней, можуть завдати значної шкоди місцевій екосистемі, поширюючи хвороби та спричиняючи довгострокові наслідки.
Попри те, що тилапія може бути не найкращим вибором у продуктовому магазині, вона залишається четвертою за популярністю рибою в Сполучених Штатах. Хороша новина полягає в тому, що цілком можливо знайти еколочно чисту тилапію. Купуючи рибу наступного разу, зверніть увагу на тилапію з таких країн, як Колумбія, Індонезія або Тайвань, оскільки методи ведення рибного господарства там зазвичай більш екологічно стійкі.
Ще один спосіб переконатися в безпечності вашої риби – купувати тилапію, сертифіковану такими організаціями, як Aquaculture Stewardship Council (ASC), Global Seafood Alliance Best Aquaculture Practices (BAP) або Naturland.
Після того, як ви ознайомитеся з етикетками та знайдете смачну, поживну та еколочно чисту рибу, ви можете перейти до приправ, які зроблять вашу тилапію ще кращою. З неї можна приготувати чудові тако з рибою або запечену в духовці тилапію з часниковим маслом. Варіанти рецептів безмежні, і вони будуть ще смачнішими, якщо тилапія походить зі здорового та еколочно чистого джерела.
Більше новин читайте на GreenPost.