Рішення, чи слід стерилізувати кішку, залежить від того, наскільки людина здатна терпіти котячі завивання. Про це в інтерв’ю GreenPost заявив зоопсихолог Сергій Клочко.
«У мене була кішка — кілька днів ходить і нявкає, кличе кота. Дуже часто повішаєш сорочку на стіл, глянь — а сорочки нема: кицька стягнула, понюхала і качається на ній. Запах тестостерону в усіх однаковий… », — розповідає Сергій Клочко.
Зоопсихолог говорить, що бувають кішки, у яких тічка минає непомітно, але буває й так, що кішка в цей період створює великий дискомфорт для людей.
«Складно жити з твариною, яка тобі не дає спати ночами, щось дряпає, намагається вибратися… Вона ж не розуміє, що вона у вас у квартирі. Їй треба пошукати собі статевого партнера, продовжити рід. А все замкнено. Треба вибратися якось із цієї тюрми. І вона починає рватися на волю й кликати — хоче любові. Тому люди каструють кішок», — пояснює Сергій Клочко.
Він наголошує, що домашня тварина — що кішка, що собака — це предмет речового права, тому їх можна стерилізувати без проблем.
Але, наприклад, у селі коти приносять колосальну користь — наприклад, ловлять кротів та звичайних гризунів.
Коли я школярем приїхав до бабусі, а кицька ходила худюща, як смерть, я запитав: «Ба, ти чого кицьку не годуєш?» А бабуся мені відказала: «Вона взимку їсть». «Як це? А зараз?» Бабуся каже: «Ходімо зі мною». І вона мене веде на город, де картопля росте. «Сиди й дивись». Бачу: кицька сидить під кущем картоплі. Хвилин десять, може, більше — мені нудно було дивитися на непорушну кішку. А тоді такий миттєвий кидок — і кішка в зубах тягне вовчка (це такий жук, який поїдає картопляні бульби). Бабуся каже: «Бачиш? Якщо я буду її годувати, вона не буде мені вовчків ловити. А картоплю ми їмо». Ось такий був урок біологічної боротьби зі шкідниками. Жорстоко бабуся чинила із погляду звичайного зоозахисника — її треба розіп’яти і таврувати ганьбою. Але це тільки здається. Кішка ж щось їла. Звісно, коли вовчки зникали, бабуся їй щось давала. Так, кішка була худа, але тоді вона була мотивована ловити цих жуків», — розповідає Сергій Клочко.
Також зоопсихолог розповів, чи можна залишати котів на перетримку.
Окрім того, лазерні указки й електронні ігри шкідливі для кота, та є безкоштовна й корисна альтернатива — зоопсихолог.