Довгострокові ефекти лазерної терапії, включаючи підвищення ризику розвитку онкологічних захворювань, не вивчались. Деякі дослідники спостерігали зміни атипових родимок (диспластичних невусів) після лазерної епіляції. Але поки остаточних результатів немає, вчені пропонують з обережністю використовувати косметичну лазерну терапію у людей, які мають обтяжений сімейний анамнез щодо раку шкіри.
Про це розповів хірург-онколог Олександр Слюсаренко.
За словами медика, у лазерній терапії використовується неіонізуюче випромінювання у вигляді концентрованого джерела світла, що випромінює дуже тонкий лазерний промінь. У разі лазерної епіляції лазерний промінь використовується для знищення волосяних фолікулів (клітин, з яких росте волосся). Однак лікар звернув увагу, що у лазерній терапії не використовуються ті ж довжини хвиль ультрафіолету, що і при сонячному світлі, які, як відомо, ушкоджують ДНК в клітинах і підвищують ризик розвитку раку шкіри.
Крім того, лазерна епіляція не протипоказана пацієнтам, які мали в анамнезі онкологічне захворювання і у яких відзначається стійка ремісія (2-3 роки після лікування).
Нагадаємо, нові правила міжрегіональних перевезень не будуть поширюватись на неповнолітніх — МОЗ.