Рух за впровадження чотириденного робочого тижня набирає обертів у всьому світі, повідомляє Уніан з посиланням на Condé Nast Traveler. Організація 4 Day Week Global, яка наприкінці 2023 року розпочала свою кампанію в Німеччині, просуває концепцію "100-80-100": збереження 100% зарплати при 80% робочого часу та 100% продуктивності.
Успішні експерименти в різних країнах демонструють, що скорочення робочого тижня позитивно впливає на баланс між роботою та особистим життям, підвищуючи при цьому ефективність праці. Працівники виконують той самий обсяг роботи за меншу кількість годин, відчуваючи себе більш задоволеними.
Яскравим прикладом є Японія, де з квітня 2025 року державні службовці Токіо перейдуть на чотириденний графік. Це рішення спрямоване на подолання проблем низької народжуваності та передчасних смертей від перевтоми. Бельгія стала першою європейською країною, яка законодавчо закріпила можливість чотириденного тижня у 2022 році, зберігаючи при цьому 40-годинний робочий тиждень.
Німеччина, Ісландія та Велика Британія провели масштабні експерименти з вражаючими результатами. Наприклад, у Німеччині 73% компаній-учасниць вирішили продовжити практику після завершення пілотного проєкту. В Ісландії понад половина працівників перейшла на скорочений графік, а британське дослідження, яке охопило 60 компаній і 3000 співробітників, показало успішність моделі для різних типів бізнесу.
Деякі країни вже мають гнучкий підхід до робочого часу: у Нідерландах середній робочий тиждень становить лише 29 годин, а в Данії – 37 годин. ОАЕ, Австралія та Іспанія також експериментують з впровадженням чотириденного графіка в окремих регіонах та компаніях.
Результати випробувань у різних країнах свідчать про позитивний вплив скороченого робочого тижня на продуктивність праці та якість життя працівників, що сприяє подальшому поширенню цієї практики у світі.
Більше новин читайте на GreenPost.