29 травня 2024 року в Одесі відбувся семінар «Трансформація морського сміття», який об'єднав науковців, освітян, громадські організації та представників територіальних громад півдня України. Захід, що проходив у межах упровадження Спільного морського порядку денного причорноморських країн, був організований за підтримки ЄС та Міністерства освіти і науки України. Про це йдеться у пресрелізі відомства.
Проблема морського сміття набуває глобальних масштабів. У Світовому океані нараховують від 15 до 51 трлн одиниць пластику — щороку ця кількість збільшується на 8 млн тонн. Особливо вразливим є Чорне море — майже закрита водойма, де 83% сміття становить пластик, який не має шляхів виходу.
Наразі зменшилася кількість рибальських сіток і побутового пластику, але зросло забруднення одягом, будівельними матеріалами та новим типом пластику — рештками дронів і корпусів ракет.
Одним із рішень є перероблення пластику. Учасники семінару відвідали Одеську лабораторію проєкту Precious Plastic, де з HDPE-пластику (маркування «2») виготовляють різноманітні вироби: від брелоків до вуличних лавок. Раз на місяць лабораторія збирає всі типи пластику від жителів Одеси.
Більше новин читайте на GreenPost.