Українські річки міліють, у них зникає риба через те, що міняється термічний режим, клімат та вологість.
Таку думку висловила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, повідомляє Главред.
"Зростання температури в холодний період призводить до зміни структури опадів: вони випадають переважно у вигляді дощу, а не снігу. Як наслідок - стійкий сніговий покрив не утворюється. А наші річки мають переважно снігове живлення. Отже, якщо снігу немає, річка не отримує достатньо води, і та волога, що є, випаровується при високих температурах. В результаті цього року пересохли не тільки маленькі річки, а й великі", - сказала вона.
Цього літа в багатьох регіонах, коли температура повітря досягала 30-35 градусів, опадів не бувало протягом 60-70 днів поспіль.
В результаті вологу недоотримали верхні ґрунтові водоносні шари, відповідно, річки недоотримали додаткової підземної вологи, а також не змогли підкріпитися за рахунок снігового покриву.
Нагадаємо, нещодавно Генсекретар ООН заявив, що людство не доживе до наступного століття, якщо не прийняти ніяких кроків, для запобігання кліматичній катастрофі.