Догори
Дати відгук

До наступного століття людство може не дожити — ООН

1 хв на прочитання12 Жовтня 2020, 13:14
Поділитись:

Людство може не дожити до наступного століття, якщо ігноруватиме глобальні проблеми планети. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутьєрреш, повідомляє прес-центр ООН.

Він нагадав, що, за даними вчених, необхідно утримати підвищення глобальної температури на рівні півтора градусів за шкалою Цельсія. Однак, незважаючи на рекомендації кліматологів, поки це завдання не виконується.

"Мільярди людей в усьому світі вже страждають від нашої бездіяльності. Через залежність від викопного палива, яка вкоренилася, ми тупцюємо на місці. Глобальні кліматичні зміни викликають безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні і часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища", - додав генсек ООН.

Від кліматичної кризи не застрахована жодна країна світу. При цьому в кожній державі найбільше страждають найбідніші і найбільш вразливі верстви населення, які найменше причетні до виникнення проблеми зміни клімату.

"В останні 25 років на частку найбагатших 10% населення світу припадало більше половини викидів вуглецю в атмосферу, а на частку найбідніших 50% - всього сім відсотків. Ми все ще можемо побудувати безпечний, справедливий і більш стійкий світ, але діяти треба швидко" , - сказав він.

Нагадаємо, днями, Папа Римський Франциск закликав усіх звернути увагу на кліматичну катастрофу, яка вже є і серйозно загрожує людству.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.