Традиційно свята пов'язані із застіллям та вживанням алкоголю, що пізніше позначається якщо не на здоров’ї українців, то принаймні на їхніх фігурах. Лікарка-дієтолог Світлана Фус розповіла, чому ми переїдаємо на свята, як позбутися цієї звички та який алкоголь варто вживати за святковим столом.
За словами дієтологині, у свята варто дотримуватись звичайних харчових звичок.
“Ми маємо таке відношення до їжі, що коли в нас свято, то ми намагаємось з’їсти все найсмачніше. Але ми можемо цього не допускати і харчуватися так, як зазвичай”, – радить Світлана Фус.
Через це, вважає експертка, до їжі треба ставитися як до звичайної події. Це повинна бути вечеря, а не сніданок, обід і вечеря в одному в одному флаконі.
Дієтологиня радить дотримуватись простого правила, яке дозволить контролювати кількість їжі.
“Я раджу взяти тарілку, поділити її навпіл: на одну половину покласти овочеві страви, а другу поділити ще навпіл і на одну частину викласти м’ясо чи рибу, а на іншу – щось вуглеводне”, – наголосила Фус.
Також вона розповіла, що у випадку, якщо ви все ж таки переїли, то можна скористатися ферментативними препаратами, проте це має бути винятком, а не правилом.
“Ферментативні препарати дійсно працюють, і якщо ви переїли, то можна прийняти ферменти, бо іноді буває така кількість їжі з алкоголем, що організм не в змозі це перетравити. В такому разі організму треба допомогти, але це не повинно бути системно”, – пояснила лікарка.
Також Світлана Фус порадила звернути увагу на якість та кількість алкоголю за святковим столом. За її словами, варто пити те, що організм добре переносить. Безпечна кількість – це 30 мл міцного алкоголю за один прийом для жінок та 30-50 мл – для чоловіків. Якщо говорити про легкий алкоголь, на кшталт сухого вина, то йдеться про 150-200 мл. Все інше – це гепатотоксична та нейротоксична доза, наголосила Фус.
До слова, американські вчені створили вакцину проти усіх штамів коронавірусу.