Лікар-епідеміолог Олексій Галімський побоюється появи у нас доступної вакцини від коронавірусу більше, ніж самого COVID-19. Про це він написав у своєму життєписі в соцмережі Фейсбук, назвавши чотири причини своїх побоювань:
«1. У нас організаційно зруйнована система імунопрофілактики: можна прищеплювати вже на городі "і мертвих, і живих, і ненароджених.
2. Ніхто не збирається тестувати прищеплених на наявність антитіл. А для перехворілих така вакцинація може виявитися небезпечною.
3. Прогнозовано закуплять і завезуть найдешевшу і найгіршу вакцину – китайську або індійську.
4. Контролю якості вакцин та аналізу поствакцинальних ускладнень у країні немає з 2008 року».
Коментуючи допис Олексія Галімського для GreenPost, очільниця ГО «Вакцинація: вільний вибір» Вероніка Сідоренко сказала, що не лише повністю погоджується зі сказаним, а й може останній пункт підтвердити відповіддю МОЗ.
«Дійсно, в Україні не здійснюється контроль щеплень, ввезених за підтримки ЮНІСЕФ або в рамках гуманітарних програм (тобто, по факту, всіх щеплень, які держава сьогодні пропонує безкоштовно). Законодавчо знищені формальні підстави для належного фіксування поствакцинальних ускладнень. У грудні 2019 року значно скорочено і без того неповний перелік протипоказань до проведення щеплень. Наявна система вертикального тиску на лікарів, коли без жодних законодавчих змін раптово припиняють видавати довідки нещепленим або частково щепленим дітям, вигадують якісь додаткові обстеження та неправомочні комісії. Лікарі, які раніше не тиснули на батьків, починають залякувати – причому не стільки наслідками хвороб, скільки недопущенням до садочка і школи. І це не лише внутрішня тенденція, такі процеси відбувають у всьому світі. Відмінність по-українськи полягає у відсутності системи компенсації поствакцинальних ускладнень, яка наявна у всіх розвинених країнах світу, у багатьох сусідніх країнах із різним рівнем розвитку економіки та медицини. Тобто, як і раніше, відповідальність за будь-які наслідки щеплень несуть лише батьки», – говорить Вероніка Сідоренко.
Нагадаємо, епідеміолог сказав, що «антирекорд» закономірний, панікувати не варто.
Ми раніше писали, що Державний експертний центр МОЗ відхрестився від своїх даних щодо вакцинації.