Чому час "прискорюється" з віком: науковці пояснили феномен

2 хв на прочитання16 Лютого 2025, 06:25
Чому час летить швидше з віком: наукове пояснення феномену

Вчені розповіли про зв'язок між віком людини та її сприйняттям швидкості плину часу.

Багато хто помічав, що у дорослому житті час ніби прискорюється – здається, ніби Новий рік був лише вчора, хоча насправді минуло вже кілька місяців. Як повідомляє LADbible, вчені пояснюють, що це не просто суб'єктивне відчуття, а реальний феномен, пов'язаний з особливостями роботи нашого мозку.

Професор Адріан Бежан пояснює, що сприйняття часу безпосередньо залежить від швидкості обробки інформації мозком. У молодому віці мозок активно сприймає велику кількість нових вражень, через що час здається довшим. Натомість з віком нейронні зв'язки ускладнюються, мозку потрібно більше часу для обробки інформації, що створює відчуття прискореного плину часу.

Цікавий приклад наводить вчений: для чотирирічної дитини один рік – це значно більший відрізок життя, ніж для людини 30-40 років. Крім того, в юності кожен день приносить нові відкриття та враження, тоді як доросле життя стає більш передбачуваним, і ми менше звертаємо увагу на нові моменти, що також посилює відчуття швидкоплинності часу.

Як "сповільнити" час

Професор Бежан дає кілька порад щодо того, як можна "сповільнити" суб'єктивне відчуття часу:

- робити нові речі, щоб відволіктися від рутини;

- влаштовувати собі сюрпризи;

- пробувати незвичні активності;

- ділитися новими ідеями та втілювати їх у життя.

Професорка психології Мічиганського університету Сінді Лустіг зазначає, що рутина може створювати відчуття автоматичного проживання життя. Коли ми виконуємо багато справ протягом певного періоду, може здаватися, що "час розтягується... і він здається дуже довгим". Вона наголошує на важливості життя теперішнім моментом та уникнення надмірної зацикленості на минулому.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: