Утворення згустків крові – важливий фізіологічний процес при травматичних пошкодженнях. Але утворення тромбозу глибоких вен призводить до серйозних наслідків і навіть іноді до летального результату. Існує 6 основних симптомів, що у вашому тілі розвинувся смертельно небезпечний кров’яний тромб. Дізнайтеся, на що варто звернути особливу увагу!
Утворення згустків крові – важливий процес при травматичних пошкодженнях. Але за словами засновника Центру лікування венозних захворювань Луїс Новарро, утворення тромбозу глибоких вен (ТГВ) призводить до серйозних наслідків, і часто навіть до летального результату. Скупчення кров’яних тілець у разі формування тромбу блокує кровоток, заподіюючи шкоду важливим системам життєдіяльності людини.
Страшний наслідок патології — від’єднання тромбу від його початкового розташування і подальше переміщення в легені. Такий процес називають легеневою емболією (ЛЕ). Він супроводжується дефіцитом кисню в життєво важливих органах, без якого вони не здатні нормально функціонувати.
Деякі люди мають генетичну схильність до захворювання венозних шляхів. Таким слід відстежувати свою симптоматику і знати можливі фактори ризику. Існує 6 основних ознак, що у вашому тілі з’явився смертельно небезпечний кров’яний тромб.
Поширеною ознакою тромбозу глибоких вен є опухла нога або рука. Згусток кров’яних тілець може перешкоджати здоровому кровотоку в кінцівках, і при цьому кров накопичується за згустком, утворюючи набряк. Слід звертати особливу увагу, якщо стрімко формується набряклість руки або ноги, особливо якщо при цьому виявляється больовий синдром.
Больові відчуття при тромбозі супроводжуються додатковими ознаками – такими, як почервоніння шкірного покриву, набряклість, утворення припухлості. Проте симптом може проявлятися самостійно. На жаль, больовий синдром часто плутають з м’язовим спазмом або перенапруженням м’язових тканин, що значно ускладнює діагностику тромбу.
При ТГВ характерним болем є простріли в руки і ноги при фізичній активності і русі. Часто хворого турбують судоми з почервонінням і утворення більш теплих ділянок на шкірному покриві. У такому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря.
Синяк по суті є одним з видів згустку кров’яних тілець. Але це не той випадок, коли варто сильно турбуватися. ТГВ неможливо визначити неозброєним поглядом!
При тромбозі глибоких вен важливо зауважити локалізовані і незрозумілі почервоніння шкірного покриву на окремих його ділянках. Згідно з твердженнями Національного об’єднання патологій крові (США), тромб може викликати підняття температури шкіри і її почервоніння локально.
Больові відчуття в грудній клітці можуть схиляти пацієнта до думки про серцевому нападі, але такий симптом може бути й ознакою легеневої емболії. У серцевого нападу і ЛЕ спостерігається схожа симптоматика. Але все ж характерною відмінністю легеневої емболії є погіршення загального стану хворого, а також різкий біль при русі грудної діафрагми під час вдиху і видиху.
У той час як болі при серцевих захворюваннях віддають з верхніх частин тіла – на шиї, плечей і щелепи. При виявленні хоча б однієї із ознак захворювання необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.
Утворене скупчення кров’яних тілець в легенях блокує надходження необхідної кількості кисню. Національний інститут здоров’я (США) зробив висновок про те, що при зниженні рівня кисню в тілі людини серцевий ритм прискорюється з метою заповнення дефіциту кисню. Організм таким чином може сигналізувати і про наявність легеневої емболії.
Це можна помітити, якщо раптово виникла задишка і з’явилася важкість при вдиху або видиху. Також це може призвести до втрати свідомості і загальної слабкості організму. У таких випадках допомога повинна бути отримана негайно, особливо якщо симптоми застали хворого раптово.
Не вдається заспокоїти сухий кашель? Якщо при цьому паралельно спостерігається задишка, часте серцебиття або больовий синдром у грудній клітці, то швидше за все це говорить про наявність легеневої емболії. При патології кашель пацієнта в основному сухий, але деколи буває з виділенням мокроти та крові.
Будь-який з симптомів захворювання не варто ігнорувати. Варто пам’ятати про тяжкі наслідки несвоєчасного лікування. Якщо існують сумніви, все ж краще звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу. Тромб не буде чекати швидку допомогу, тому будьте вкрай уважні!