Через виявлені вогнища сказу на Черкащині оголосили карантин
Що робити якщо є підозра на укус скаженої тварини
В Умані зареєстрували випадки сказу. До 26 серпня у місті ввели карантинні обмеження, повідомили у міській раді, повідомляє "Суспільне".
За інформацією міськради, вогнищем сказу визначено вулиці Першотравневу та Павлова. Усім жителям міста рекомендували провести щеплення домашніх тварин від сказу, утримувати собак у вольєрах чи на прив’язі та не залишати їстівні відходи на території домоволодіння.
Про появу лисів, тварин із сигнальними ознаками сказу просять повідомляти Уманську районну державну лікарню ветеринарної медицини.
"При будь-яких укусах тваринами негайно звертайтеся до лікаря, попередньо ретельно обробіть місце укусу, подряпини, ослинення водою з милом, 70% спиртовим розчином та спостерігайте за своєю твариною спільно з ветеринарними лікарями протягом десяти днів. Сподіваємося, що власники домашніх тварин, керівники підприємств, установ, організацій із розумінням поставляться до цієї проблеми і всіляко сприятимуть працівникам ветеринарної служби у профілактиці цього небезпечного захворювання", — йдеться у повідомленні.
Що таке сказ
Сказ — це невиліковне вірусне захворювання, яким людина може заразитися від диких або домашніх тварин. Вірус спочатку потрапляє у м’яз і через місце прикріплення нерва проникає в нервові волокна, по яких прямує до мозку. У мозку він активно розмножується, провокуючи запалення. Потім потрапляє до слинних залоз і переміщається до ротової порожнини. На цьому етапі хвора людина або тварина стає заразною і починають проявлятися симптоми інфекції.
Які симптоми сказу
Без лікування симптоми інфекції проявляються через 3-12 тижнів, а втім, у деяких людей хвороба проступає раніше або набагато пізніше.
До ранніх симптомів відносять:
- — дискомфорт у місці укусу;
- — гарячка;
- — головний біль;
- — відчуття тривоги.
Через кілька днів після перших проявів хвороби з’являються інші симптоми:
- — спазми м’язів,
- — зорові чи звукові галюцинації;
- — розгубленість або агресивна поведінка;
- — утруднене ковтання і дихання;
- — параліч.
Зазвичай після появи симптомів терапія є паліативною і полягає у тому, щоб максимально полегшити останні дні хворого.
Що робити якщо є підозра на укус скаженої тварини
У регіонах, де зазвичай поширений сказ, або у місцях, де нещодавно були виявлені інфіковані тварини, як, наприклад, в Умані, після укусу або подряпини твариною необхідно:
- — негайно промити рану проточною водою з милом протягом щонайменше двох хвилин;
- — обробити пошкодження дезінфікувальним засобом і накласти пов’язку;
- — слід негайно звернутися до сімейного лікаря чи найближчого медзакладу і повідомити про поранення. Це важливо зробити якомога раніше, адже лікування одразу після контакту має майже 100% ефективність, тоді як врятувати життя пацієнта вже після появи перших симптомів практично неможливо.