«Для обмеження прав водокористувачів у Держводагентства є усі законодавчі підстави. Відповідно до Водного кодексу України у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування в тому числі скиди води через греблі ГЕС», - йдеться на сайті агентства.
В той же час, у відомстві акцентують увагу на тому, що у разі вживання таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців.
«За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно цього року на українських річках весняне водопілля буде відсутнє. Крім того, зауважимо, що маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків», - пояснюють у Держводагентстві та наголошують на необхідності узгодження відповідних режимів роботи водосховищ у березні 2020 року.
Наразі повідомляється про домовленості щодо надання Українським гідрометцентром до 2 числа кожного місяця інформації щодо настання маловоддя в основних річкових басейнах України. А у разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води у каскаді водосховищ, оперативна робоча група розглядатиме необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні.
Як повідомляв GreenPost, станом на 12 лютого каскад дніпровських водосховищ наповнено майже на 87 % від проєктного.
Відомо, що 2019 рік став найтеплішим за історію спостережень в Києві. За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, всі 12 місяців минулого року були теплішими за норму, але особливо відзначився червень – середня температура першого літнього місяця досягла 23,6 градусів, і він став найтеплішим за період спостережень.