Догори
Дати відгук

Українців очікує режим жорсткої економії води: водосховищам не вистачає наповнення

2 хв на прочитання14 Лютого 2020, 14:43
Поділитись:

 

14.02.2020 Автор: Олег Листопад

 

 

Станом на 12 лютого каскад дніпровських водосховищ наповнено майже на 87 % від проєктного. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства водних ресурсів.

 

 

«Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ 13 лютого обговорила сучасну гідрометеорологічну ситуацію в басейнах річок України та попередню оцінку водності весняного періоду 2020 року. Враховуючи низьку водність та усі чинники, які можуть вплинути на гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра та Дністра, учасники заходу узгодили оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ у другій половині лютого 2020 року», – йдеться у повідомленні прес-служби Держагентства.

 

 

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині лютого очікується в середньому 88% від норми, а водність Дністра – в межах 53% від норми, що становить 68 % забезпеченості.

 

 

«Враховуючи гідрологічну обстановку, ми почали наповнення водосховищ завчасно. Мета – наповнити їх до проєктного рівня», – розповів GreenPost перший заступник голови Держводагенства України Михайло Хорєв.

 

 

Він також пояснив, що у разі ускладнення
водогосподарської обстановки, необхідності коригування режиму роботи водосховищ
або погіршення якості води у них, міжвідомчою комісією оперативно
узгоджуватимуться відповідні коригування режимів роботи водосховищ.

 

 

Довідка: Весня́не водопі́лля — фаза водного режиму річки, повінь, яка припадає на весну і здебільшого спричинена надходженням талих снігових вод.

 

 

 

 

Нагадаємо, за інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим періодом у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Високі для сезону температури та мала кількість опадів мають наслідком низькі рівні води у річках.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.