Не можна ігнорувати важливість ягід з лікувальними властивостями, адже вони набагато кращі медичних препаратів, пише medfond.Така ягода, як калина - це природне джерело з різними цілющими властивостями і з обмеженими несприятливими наслідками.
Склад калини
Ягоди калини з низьким вмістом калорій, високим вмістом вітамінів і мінералів допомагають нормально функціонувати нашому організму.
Калорійність калини червоної всього 26 ккал (100 г). Ягода не містить ні білків, ні жирів, ні клітковини, тільки вуглеводи в кількості 7 г на 100 грам продукту.
Вітаміни: вітамін C; вітамін B2; вітамін E; вітамін PP; вітамін K.
Мікро- та макроелементи: магній; мідь; залізо; цинк; марганець. У калині міститься в три рази більше заліза, ніж в яблуках і шипшині.
Червона калина - ідеальний помічник в підтримці імунітету, оскільки в її м'якоті міститься багато вітамінів С і РР. Калина використовується в медицині як загальнозміцнюючий засіб.
Завдяки антисептичним речовинам, калина сприяє швидкому загоєнню ран.Ягоди калини мають сечогінні властивості, тому її корисно вживати при нирковій недостатності і порушеннях сечовивідних функцій.
Калина підвищує рівень червоних кров'яних тілець, тому буде дуже корисна людям зі зниженим гемоглобіном, а також молодим мамам в післяпологовий період.
Дуже корисними є ягоди стиглої калини для жінок. При гінекологічних захворюваннях, а саме при маткових кровотечах, калина теж зможе допомогти. Вона також допоможе перенести болючі менструації.
Калину застосовують при геморої і гострих захворюваннях кишечника. Пектинові речовини нормалізують травлення.
Речовини, що містяться в ягодах калини, позитивно впливають на роботу серця, вітамін РР укріплює стінки судин.
При бронхіті та бронхіальній астмі дуже корисно вживати калиновий сік. Відвар з ягід використовують як відхаркувальний засіб для лікування бронхіального кашлю. Він корисний в полегшенні або позбавлення від бронхіальних спазмів і симптомів бронхіту.
Лужні солі, що містяться в складі калини, досить ефективні в лікуванні різних розладів, пов'язаних з аритмією і тривожністю. Алкалоїди, що присутні в ягодах, як відомо, мають заспокійливий ефект, допомагаючи в лікуванні різних недуг, пов'язаних з нервовим виснаженням.
В цілому, ягоди калини виявляють седативний (заспокійливий) ефект.
В Японії з екстракту ягід роблять оцет, який застосовується для лікування цирозу печінки.
Раніше ми писали, що лікарі говорять про п'ять продуктів, які кожен має їсти взимку