Для тривожних розладів нерідко характерне сильне і надмірно виражене відчуття страху та занепокоєння. Зазвичай такі відчуття супроводжуються фізичною напругою та іншими поведінковими та когнітивними симптомами. З ними важко впоратися, і за відсутності лікування вони спричиняють сильний стрес і можуть зберігатися тривалий час. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на тривожні розлади у світі страждає кожна двадцята людина або майже 5% людства.
Тривожний розлад – це захворювання, яке здатне наповнити життя будь-якої людини розгубленістю та страхами. На відміну від короткочасних потрясінь, викликаних стресовою ситуацією, тривожні розлади тривають не менше ніж півроку й без відповідного лікування можуть перерости в серйозні психічні порушення.
Незважаючи на наявність вкрай ефективних методів лікування тривожних розладів, таким лікуванням забезпечується лише чверть (27,6%) людей, що його потребують. Отриманню допомоги перешкоджають недостатня поінформованість щодо можливості лікування таких станів. А також дефіцит капіталовкладень у розвиток психіатричної допомоги, нестача кваліфікованих медичних фахівців та соціальна стигматизація.
Більше новин читайте на GreenPost.